Звучи, рідна мово!

Під таким гаслом пройшла зустріч педагогів ЗОЕНЦ

з відпочивальниками „Арніки”

„Кожен із нас має гордитися чудовою

                                                          мовою, адже вона того варта”

(Олесь Гончар)

Згадане гасло про рідну українську мову 23 жовтня цього року розпочало  презентацію у Воловецькій філії „Арніка”, яку підготували педагоги відділу організаційно-масової роботи ЗОЕНЦ Оксана Кремінь  та Мирослава Вайдич  для лідерів учнівського самоврядування „Нове покоління”.

День української писемності та мови – державне свято, запроваджене у 1997 році, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада.

Також за православним календарем – це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора – Літописця – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря.

Крім того, з пізнавальної мультимедійної презентації відпочивальники дізналися про походження та древні археологічні знахідки української писемності, про визнаних світом геніїв і зачинателів сучасної української мови.

Всім відомо, що українська мова надзвичайно колоритна і багата на говірки, наріччя та діалекти. Діткам педагоги запропонували відгадати слова із словника закарпатського діалекту, які їх розвеселили.

Потім, розділившись на чотири команди, учасники  змагалися у  грі-квесті під назвою „Мовний марафон”, де  було п’ять зупинок, а саме: „Відгадай загадки”, „Цікава вікторина”, „Словниковий диктант”, „Розкодуй слова” та „Видатні українські письменники”.

Підсумовуючи результати гри-квесту, команди нагороджені грамотами за І, ІІ та ІІІ місця.

Даний захід став для дітей пізнавальним та інформативним, і найголовніше, ще більшим усвідомленням того, що своєю мовою необхідно пишатись  і прославляти її.

Мирослава Вайдич,

методистка відділу організаційно-масової роботи ЗОЕНЦ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *