Знайомтесь – загадкові кажани!

Кажанів часто називають летючими мишами, хоча ця назва не зовсім вдала, оскільки кажани належать до ряду рукокрилих, а миші – до гризунів.

Кажани переважно комахоїдні, лише окремі види живляться плодами рослин, пилком або нектаром квіток.

Вдень, загорнувшись у свої широкі „крила”, як у плащі, вони висять у дуплах вниз головою, а вночі вирушають на полювання. Полюють кажани на нічних комах – жуків, метеликів, комарів. Поночі літають переважно шкідливі комахи. Одна тваринка за годину виловлює понад 500 комах, а за рік – понад 4 кг небезпечних шкідників лісових, садових і польових культур.

Усе це свідчить про корисне значення цих звірків, у зв’язку з чим вони заслуговують на всебічну охорону і захист.

Саме з метою поширення обізнаності молоді щодо кажанів та їх значення у природі в Закарпатському еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді експонується мобільна виставка плакатів про кажанів. Цікаву й змістовну експозицію закладу люб’язно надав Інститут еколого-релігійних студій (керівник Олександр Бокотей), який співпрацює із Союзом охорони природи Німеччини (NABU Bundesverband International).

За час дії виставки з нею мали змогу ознайомитися, як юннати і педагоги закладу, так і багато освітян та учнів закладів загальної середньої освіти міста Ужгород та області, вихованці приватного садку та школи „Унікум”, учасники дитячої науково-практичної конференції „Юннатівському руху на Закарпатті 75” та круглого столу, присвяченого 75-річчю юннатівського руху в Закарпатті.

Ольга Величканич,

завідувачка відділу біології та дослідницько-експериментальної роботи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *