Знай, люби і охороняй природу рідного краю!

Природа завжди зачаровує своєю красою. Мінлива й унікальна, дивовижна її краса. Вона єдина і неповторна у всьому світі. Тільки у нас ростуть могутні дуби і ніжні берізки, густі ялини й височенні буки. Яскраві квіти, духмяні трави, розкішні галявини і сторічні ліси – все це неоціненний дар матінки-природи, яка так обдарувала наш край. Незалежно від пори року природа чудова: навесні спостерігаємо її пробудження, влітку – буйство барв, осінь – це деякий смуток, в’янення, що не позбавлене своєї принади.

Так, 22 жовтня, чудового осіннього вихідного дня, з метою виховання у підростаючого покоління охорони, бережливого і відповідального ставлення до лісової екосистеми, педагоги Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді разом із юннатами здійснили екскурсію до лісу мікрорайону Шахта. Яскраве різнокольорове листя робить невпізнанними дерева і чагарники. Стільки барв довкола! Діти порозбігалися  по узліссю в пошуках грибів. Адже їх цієї пори багато. Прослухавши попередньо інформацію про отруйні та їстівні гриби, юні натуралісти на практиці вирішили перевірити свої знання. Назбирали різних видів: шампіньйони, опеньки, маслюки, сироїжки.

Стомившись, намилувавшись красою навколишньої природи, юннати взялися  релаксувати: хто роздивлявся барви осіннього лісу, а хто просто спостерігав за блакиттю неба та птахами. Адже птахи – найпомітніші, наймобільніші та найяскравіші представники тваринного світу. Багато птахів живе поряд з нами і за ними легко спостерігати. Бьордвочінг –  це поєднання спостереження та  вивчення птахів, в тому числі за допомогою бінокля та фотоапарата. Іноді дуже корисно відірвати свою увагу від телефонів і просто поспостерігати  за навколишнім світом. Юннати були в захваті від побаченого, багато фотографували та розглядали птахів у бінокль.

Для закріплення знань юннатів педагоги Ольга Величканич та Оксана Стрічко використали набір дидактичних ігор „Вивчаємо рослинний і тваринний світ граючись”, який видано в рамках співпраці із Інститутом еколого-релігійних студій за підтримки Союзу охорони природи Німеччини NABU. Діти продемонстрували свої знання з тем „Отруйні та їстівні гриби”, „Зимуючі та перелітні птахи”, „Лікарські рослини”.

Звісно не забули і про цілюще джерело, яке знаходиться в цьому мікрорайоні. Керівниця гуртка „Юні садівники” Андрусь Ганна Миколаївна розповіла цікаву легенду про джерело мікрорайону Шахта. Згодом, трохи підкріпившись і гарно відпочивши, щасливими поверталися додому,згадували чудові миті спілкування з природою.

Адже ліс – це не тільки „легені” планети, це середовище проживання великої кількості видів рослин, тварин і грибів. Без лісу вмирають річки і озера, без лісу світ стає мертвою пустелею. Природа вимагає дбайливого до неї ставлення, Вона велична і прекрасна настільки, наскільки це можливо. Тож бережімо її і багатства лісу!!!

 Екскурсію провели Оксано Стрічко, методистка відділу екології та природоохоронної роботи ЗОЕНЦ, експерт ІЕРС; Ольга Величканич, завідувачка відділу біології та дослідницько-експериментальної роботи ЗОЕНЦ, експерт ІЕРС у рамках проєкту  «Церкви, релігійні та громадські організації для екоосвіти національних меншин», що реалізується Міжрелігійним та громадянським природоохоронним форумом Східної Європи (IRCEF) (керівник Олександр Бокотей ) у співпраці зі Союзом охорони природи Німеччини (NABU Bundesverband, NABU International) за підтримки Міністерства іноземних справ Німеччини (Federal Foreign Office of Germany #AA_Kultur) координатори проєкту Ivan Tymofeiev (NABU), Nataliya Kulya (IRCEF).

Оксана Стрічко,

методистка відділу екології та природоохоронної роботи ЗОЕНЦ;

Ольга Величканич,

завідувачка відділу біології та дослідницько-експериментальної роботи ЗОЕНЦ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *