ЗМЕНШУЙ, ЗАСТОСОВУЙ, ЗБИРАЙ!!!

Під таким гаслом у Воловецькій філії „Арніка” пройшов екоквест, присвячений вторинній переробці побутових відходів

Серед багатьох сучасних екологічних проблем є одна, до якої причетні безпосередньо всі, незалежно від віку, статі, професії чи роду занять, це – проблема поводження з твердими побутовими відходами або сміттям, що є чи не найголовнішим показником культури екологічної поведінки сучасної людини.

         Нині в Україні поводження з відходами визначається законами „Про охорону  навколишнього природного середовища” (1991 р.), „Про відходи” (1998), „Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення”, „Про поводження з радіоактивними відходами”, „Про металобрухт”, Кодексом України про надра, а також Програмою поводження з твердими побутовими відходами. Основними принципами державної політики у сфері поводження з відходами є пріоритетний захист навколишнього природного середовища та здоров’я людини від негативного впливу відходів, забезпеченн яощадливого використання матеріально-сировинних та енергетичних ресурсів, науково-обгрунтоване узгодження екологічних, економічних та соціальних інтересів суспільства. Українське законодавство стосовно поводження з відходами постійно вдосконалюється, у цьому беруть участь не лише державні установи, а й громадські організації.

         12 листопада уфілії “Арніка” з метою активізації уваги громадськості до проблеми вторинної переробки відходів та залучення до практичної природоохоронної діяльності, педагогами відділу екології та природоохоронної роботи організовано та проведено масово-виховний захід присвячений „Дню вторинної переробки відходів” (Копча М.М., Стрічко О.П.).

         Завідувачка відділу екології ознайомила юннатів з мультимедійною презентацією, яка розповіла про правила сортування сміття, про терміни розкладання відходів, вплив сміття на навколишнє середовища, види забруднення тими чи іншими відходами.

         Інформаційна частина стосувалась надзвичайно важливого значення громадян у вирішенні проблеми твердих побутових відходів. Адже вони є головними нагромаджувачами та сортувальниками ТПВ. Щоб зменшувались відходи, необхідно зробити наступне:

– купувати менше непотрібної упаковки;

– сортувати сміття;

– скоротити витрати паперу;

– використовувати повторно порожню тару;

– намагатися віддати старі речі туди, де вони потрібні;

– більше ремонтувати (меблі, одяг, прилади тощо);

– виготовляти, по можливості, компост із харчових відходів.

Сортування сміття дозволяє відправляти вторинну сировину на переробку, а не на полігони, які на сьогоднішній день займають 4 відсотки території України (приблизно стільки території займають Карпатські гори).   Переробка — це найбільш ефективний метод утилізації відходів, тому що пластик, скло, метал отримують друге життя, і не повинні скидатися в один сміттєвийконтейнер, це — принцип роздільного сортування сміття.

         Розділившись на команди, учасники квесту активно виконували поставлені їм завдання,зокрема: вчились на практиці сортувати сміття у 4 окремі коробки: пластик, папір, скло та харчові відходи; анаграма – цікава й інформативна зупинка “розшифруй слова”на тему (утилізація, сміттєзвалище, сміття, добриво, сировина, сортування, відходи, контейнер, полімери); тестові завдання “Золоті розсипи смітників”. На останній зупинці діти мали змогу усвідомити скільки років потрібно для того, щоб сміття розкладалося в землі: папір – 3роки, жувальна гумка – 5 років, поліетиленовий пакет – 200 років, пластикова пляшка – 500 років, скло – 1000 років).Вікторина  закріпила знання юннатів про сміття.

Підсумовуючи конкурси квесту, команди-учасниці  нагороджені грамотами ЗОЕНЦ за  І, ІІ та ІІІ місця.

Для закріплення знань кожна команда отримала завдання намалювати плакат на тему “Не засмічуй природу”. Всі знають: сміття нікуди не зникне, допоки його не заберуть люди! Тому пам’ятайте: Смітити не слід! Тоді без усякого дива Дім-Земля буде завжди красива! І  до речі, саме зараз у владних структурах обговорюються зміни й доповнення до природоохоронного  законодавства, зокрема, про значне підвищення штрафів за засмічення довкілля побутовими відходами.

Мирослава Копча,

в. о. завідувачк и відділу екології та природоохоронної роботи ЗОЕНЦ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *