Зелена красуне, живи!

Закликали юннати на природоохоронному масово-виховному заході

                                   “Не рубай ялинку, бо ялинка плаче,

                                                             І у лісі хвоя запах віддає!

                                                                   Не рубай ялинку, не рубай…

                                               Хай вона росте!”

                                                                               (Галина Коризма )

             Головне дерево новорічних свят –  ялинка, прикрашена іграшками, гірляндами. Люди так звикли до цього атрибута, що забули про те, скільки це коштує нашій природі!

            Щороку педагоги ЗОЕНЦ разом з юннатами закликають берегти зелену красуню. Так, 20 грудня 2019 року  проведено  масово – виховний захід „Зелена красуне, живи!”. Його метою  було формувати відчуття відповідальності за природу, як загальнолюдської цінності, та дбайливого ставлення до хвойних дерев.  Для розвитку практичних навичок, з гуртківцями закладу провели майстер-клас з виготовлення новорічної листівки.

       У заході брали участь всі юннати, які відвідують гуртки. Спочатку методистка відділу екології та природоохоронної роботи  Оксана Стрічко розповіла про важливість охорони хвойних дерев у новорічний період та про шкоду, якої завдають люди природі, рубаючи вічнозелені красуні.

         Своє слово на захист ялинки сказав і директор еколого-  натуралістичного центру Олександр Геревич. Він ще раз закцентував увагу на тому, яке вагоме значення для планети Земля мають наші зелені друзі – ліси, де чи найсимволічнішими деревами є саме зимові красуні – ялинки.

Далі юннати розповіли про „легені планети” та виразно прочитали вірш „Зимова казка”, де головною героїнею є ялинка.

З цікавістю гуртківці переглянули і мультимедійну презентацію  щодо охорони хвойних дерев, яку підготувала завідувачка  відділу екології та природоохоронної роботи   Мирослава  Копча 

Весело й емоційно пройшла гра “Анаграма”, де  вихованці правильно і швидко вгадували назви хвойних дерев.

Діти активно попрацювали і над виготовленням об’ємної листівки  „Красуня ялинка”. Гуртківці доклали свою фантазію, творчість і у їхніх умілих руках вийшли неперевершені, чудові, казкові листівки-ялиночки.

Виготовленими власноруч вітальними листівками вихованці ЗОЕНЦ  привітають з новорічно-різдвяними святами своїх рідних та друзів.

В рамках заходу з його учасниками проведено екскурсію дендропарком ЗОЕНЦ.

Юннати також залюбки оглянули конкурсні виставки „Новорічні композиції”  та „Український сувенір”, що діють на базі екоцентру. Тут діти, розглядаючи творчі поробки учнів, переконались, що атмосферу таємничості та свята можна створити без зрубаної ялинки. Найкращі роботи будуть відправлені в Київ для участі у Всеукраїнських аналогічних виставках.   

         Крім того, після проведеного природоохоронного заходу гуртківці на все життя  запам’ятають, що на їхні плечі в майбутньому лягає відповідальність оберігати та примножувати хвойні дерева у лісах рідного краю.

 Оксана Стрічко,

методистка відділу екології та природоохоронної роботи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *