Засідання педагогічної ради в ЗОЕНЦ

12 січня відбулося засідання педагогічної ради, на якому були присутні 18 педагогів.

На порядок денний винесено наступні питання:

  1. Вступне слово. Настанови педагогам щодо роботи у другому півріччі 2021/2022 навчального року (Геревич О.В., директор)
  2. Про підсумки роботи учнівських об’єднань за І півріччя 2021/2022 навчального року (Кузьма В. Ю., заступник директора);
  3. Про роботу із юннатами у період зимових канікул (Кремінь О.І., завідувачка відділу організаційно-масової роботи).

Директор Олександр Геревич у вступному слові зазначив, що в минулому році ми відзначали 30-річчя Незалежності України і 75-ту річницю юннатівського руху на Закарпатті. У зв’язку з цим зосередив увагу на важливості позашкільної освіти, зокрема, еколого-натуралістичного профілю, у формуванні особистості підростаючого покоління, майбутніх дбайливих господарів нашої країни. Також наголосив на важливості відстоювання необхідності функціонування закладів позашкільної освіти області, і нашого закладу зокрема. Колектив повинен довести своєю роботою актуальність і необхідність функціонування закладу і право дітей на отримання додаткових знань і розвиток своїх здібностей саме в еколого-природоохоронному напрямі. Адже охорона природи – це конституційний обов’язок кожного громадянина України, а цьому учнів треба навчати, щоб із сьогоднішніх просто користувачів природних ресурсів виросли дбайливі екологічно грамотні господарі, переконані природолюби і природоохоронці. Тому ми повинні відстояти наше право на реалізацію цього завдання, а діти на отримання якісних еколого-освітніх послуг.

Кузьма Василь Юлійович, заступник директора з навчально-виховної та методичної роботи, доповів про роботу учнівських об’єднань у першому півріччі 2021/2022 навчального року. Зокрема, зазначив, що станом на початок першого півріччя у закладі працював 61 гурток, в яких займалося 915 учнів під керівництвом 20 педагогів. За цей період проведено низку цікавих та змістовних масово-виховних заходів, екскурсій та конкурсів згідно з планом роботи, які у своїй інформації згадав доповідач.

Кремінь Оксана Іванівна, завідувачка відділу організаційно-масової роботи, проінформувала про масово-виховні заходи, які проведені під час зимових канікул.

Зокрема, обласні етапи всеукраїнських конкурсів „Новорічна композиція” та „Український сувенір”, виставка експонатів, а це близько 550 чудових дитячих виробів і композицій, діє в екоцентрі до 20 січня. Юннати також переглянули театралізовану новорічну виставу Закарпатського академічного театру ляльок „Бавка”, стали активними учасниками Новорічного карнавалу, який відбувся в екоцентрі напередодні новорічних свят.

Також педагогами фахових відділів проведено екологічний захід „Зимуючі птахи рідного краю. Турбота юннатів про птахів узимку”, майстер клас із виготовлення різдвяних віночків, виховні бесіди у гуртках „Традиції святкування Різдва Христового на Закарпатті”.

Традиційно чудові новорічні подарунки і прикраси  передано діткам в медико-соціальний реабілітаційний центр „Дорога життя” в рамках благодійної акції „Подаруй дитині свято”.  

Одноголосно прийнято рішення:

  • Взяти до уваги виступ Геревича О.В., директора ЗОЕНЦ, інформації Кузьми В.Ю., заступника директора з навчально-виховної і методичної роботи, Кремінь О.І., завідувачки відділу організаційно-масової роботи.
  • Керівникам гуртків проаналізувати роботу гуртків з метою пошуку використання на заняттях таких педагогічних технологій, які зацікавлять учнівську молодь, що позитивно вплине на відвідування гурткових занять.
  • Методичному складу фахових відділів розробити для керівників гуртків методичні рекомендації щодо проведення дослідницької роботи із юннатами.
  • Керівникам профільних відділів до 15 лютого провести наради у відділах із організації дослідницької діяльності гуртківців, визначення тематики дослідів згідно профільності гуртків, на основі чого скласти банк науково-дослідних тем.
  • Керівникам профільних відділів проводити двічі на місяць згідно плану „День керівника гуртка”, на якому обговорювати всі питання роботи відділу.
  • Керівникам гуртків і надалі забезпечувати безпечні умови для гуртківців протягом другого півріччя навчального року щодо епідеміологічної ситуації в регіоні згідно вимог Постанови Головного державного санітарного лікаря України від 26 серпня 2021 року № 9 „Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (СOVID-19).

Ольга Величканич,

завідувачка відділу біології та дослідницько-експериментальної роботи ЗОЕНЦ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *