Закарпатський еколого-натуралістичний центр учнівської молоді гостинно відчинив двері своїм вихованцям

Є просто храм, є храм науки,

А є і ще природи храм

З лісами, що простерли руки

Назустріч сонцю і вітрам.

Святий цей храм цілодобово

Для нас відкритий в кожну мить,

Заходь, сиди, будь серцем чулий,

Хай і тебе він освятить.

З метою залучення учнівської молоді до екологічної освіти, дослідницької та природоохоронної діяльності 25 вересня 2020 року в Закарпатському обласному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді відбулось свято День відкритих дверей в ЗОЕНЦ. Свято об’єднало декілька важливих івентів, зокрема, День Позашкілля, Всеукраїнську акцію „День юного натураліста”, Всесвітню акцію „Голуб миру”, та Всеукраїнську ювілейну естафету „Стежинами юннатівського руху”,  приурочену 95-ій річниці юннатівського руху в Україні.

Враховуючи сьогоднішню ситуацію, в нашій державі, свято проводилось з дотриманням усіх вимог адаптивного карантину.

 „Посвята в юннати” – одне з традиційних заходів обласного еколого-натуралістичного центру, яке проводиться щорічно в кінці вересня.

Святковий день розпочався гучними оплесками, щирими посмішками, адже він приготував багато приємних несподіванок та палких привітань, нових вражень та радісних хвилин у колі друзів, мудрих наставників-педагогів та гостей закладу.

Так, з привітальним словом до всіх присутніх звернувся директор екоценру  Олександр Васильович Геревич. Він побажав юннатам та педагогам плідної роботи, творчого піднесення, позитивних вражень, щоб юннатівська сім’я збагачувалася новими здобутками й міцніла добрими природоохоронними справами.

Приємною несподіванкою на святі став виступ ляльки дівчинки Оленки, роль якої виконувала актриса Закарпатського академічного обласного театру ляльок „Бавка” Тетяна Сударєва. Організувала цікаву зустріч з акторкою керівниця гуртка „Екологічний театр” Людмила Бокій. Вихованці із захопленням спостерігали за діалогом Оленки з дітьми, який майстерно провела гостя з лялькового театру.

 Урочистим і одночасно хвилюючим моментом заходу стала традиційна посвята в юннати. Адже в юннати посвячуються ті, хто любить і цінує природу, піклується про навколишній світ, готовий присвятити себе захисту та охороні навколишнього середовища. Новоприбулі в центр діти з дитячою безпосередністю та щирістю повторювали слова урочистої клятви вірності природі. А щоб вихованці пам’ятали про це, отримали справжній документ – „Посвідчення юного натураліста”, який підтверджує, що вони є справжніми природолюбами. Сподіваємось, що діти з гордістю понесуть це почесне звання „ЮННАТ”, підтверджуючи своїми добрими природоохоронними справами.

Всім відомо, що 21 вересня у всіх куточках земної кулі відзначають Міжнародний День Миру. Символом Дня миру є птах – голуб. Так, юннати ЗОЕНЦ долучились до Всесвітньої акції „Голуб миру” і вже традиційно випустили пернатих у мирне і безкрайнє небо.

Після урочистостей присутні оглянули виставку „Щедрість рідної землі”, на якій  радував урожай, зібраний юннатами на навчально-дослідній земельній ділянці. На інших пізнавальних локація діти мали змогу творити, вивчати, досліджувати, малювати і просто грати. Кожна локація мала свою назву та свою мету. Відвідавши локацію „Цікаві досліди з водою”, юннати проводили різні хімічні експерименти, зупинившись біля столу з назвою „Квітуча юннатія” – вчились робити паперові пакети для збору насіння, зібраного з однорічних квітів колекційної ділянки ЗОЕНЦ, а біля локації „Диво природи” перевірили свої знання про загадковий світ під мікроскопом. Цікавий майстер-клас з виготовлення осіннього букета, учасники запам’ятають надовго, неймовірно красиві виглядали зроблені дітьми троянди з різнокольорового листя.

Звичайно, педагоги ЗОЕНЦ провели з юннатами оглядову екскурсію навчальними приміщеннями, творчими лабораторіями, познайомилися з мешканцями куточка живої природи, вольєрів, дендропарком та навчально-декоративною водоймою.

До святкування долучились усі учасники освітнього процесу закладу, зокрема, на базах шкіл м. Ужгорода та області: Іршавському, Рахівському та Хустському районах. Педагоги-позашкільники на місцях провели різноманітні та нетрадиційні за формою проведення заходи, з нагоди святкування вище згаданих дат. А саме, виховні години на тему: „Юннат – на все життя”, майстер-класи, дослідницькі роботи: „Збір насіння”, конкурси малюнків: „Природа – наш дім”, екологічні квести, ігри, участь у природоохоронних та екологічних акціях та посвяти в юннати.

Сподіваємось, що всі учасники заходів охоронятимуть, примножуватимуть природні багатства нашої країни, з них виростуть свідомі громадяни, яких хвилюватиме майбутнє рідної землі, рідної держави – України.

Оксана Кремінь,

 завідувачка відділуорганізаційно-масової роботи ЗОЕНЦ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *