Захоплююча подорож до осіннього лісу

26 жовтня юннати екоцентру, використовуючи останні теплі дні „бабиного літаˮ, здійснили ще одну екскурсію до Кам’яницького лісництва ДП „Ужгородське лісове господарствоˮ, де ознайомилися з навчально-пізнавальними стежками лісництва, а також лісоутворюючими породами Карпат, а також закріпили знання про осінні явища, що відбуваються в природі.

Мандруючи лісництвом, юннати, які ще не були в цьому лісогосподарстві, пройшлина ступними навчально-пізнавальними стежками:

– „Живі сторінки Червоної книги”, де споглядали трав’янисті рослини, занесені до Червоної книги України. Зазвичайвони зростають на різних висотах над рівнем моря та в різних кліматичних умовах від низовин до карпатських полонин. Але завдяки кропіткій праці працівників лісового господарства непогано почуваються на екологічній  стежці, оскільки для кожного виду тут створено притаманні йому мікрокліматичні умови, наближені до природніх  його ареалу;

– „Індикатори типів лісу”. На цій екостежці юннати дізналися про трав’янисті рослини, які є типовими та визначальними для різних типів лісів українських Карпат;

– „Гірські породи та мінерали Карпат”. Ця стежка  найбільше вразила, адже діти мали можливість побачити на власні очі „скарбиˮ, заховані в надрах землі, доторкнутися до них.

Також учасники екскурсії ознайомилися із рідкісними та інтродукованими рослинами арборетуму, серед яких є декоративно-листяні, гарно квітучі та лікарські рослини.

Мабуть, найбільше чекали діти тієї миті, коли можна буде зануритися в осінній ліс, насолодитися шурхотом опалого листя, відчути енергію, що йде від могутніх дерев.

Українські Карпати – край чудових лісів, один з найважливіших лісових регіонів нашої держави. Зайшовши в ліс, юннати розглядали дерева, помічали відмінності у малюнку кори різних порід, намагалися за опалими листочками та хвоєю визначити дерева. Дізналися, що основними лісоутворюючими породами Карпат є бук, ялина, смерека, граб, дуб. Як домішки у наших лісах поширені явір, ясен, клен гостролистий, липа, осика, береза тощо.

Закарпатці не можуть уявити життя без чудових гірських краєвидів, величних лісів, дзюркотливих струмочків, пухких хмаринок у блакитному небі. І, мабуть, найулюбленішим заняттям  наших краян восени є так зване „тихе полюванняˮ за грибами. Не стали виключенням і ми, педагоги і юннати екоцентру. Збираючи гриби, закріпили на практиці правила збору грибів, вчилися розпізнавати їстівні та отруйні гриби, розповідали цікаві випадки із власного досвіду щодо збору грибів.  А як же передати радість від першого в житті знайденого білого грибочка! Емоції зашкалювали!

Цікавинкою дня стало розкладання вогнища, печена картопля, смажене на вогні сало і сосиски. 

Чисте повітря, неймовірний запах дитинства, шум вітру і спів птахів… Це ліс. Карпатський ліс, що навіює радість, лікує депресію, робить кращим світ навколо нас. Тож давайте вивчати, берегти та примножувати зелене багатство нашого краю! 

ОЛЬГА  ВЕЛИЧКАНИЧ,

завідувачка відділу біології та дослідно-експериментальної роботи ЗОЕНЦ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *