„З Україною в серці” пройшов тренінг в „Арніці”

Квітневої зміни у філії Закарпатського екоцентру „Арніка”, яка знаходиться в селі Нижні Ворота, що на Воловеччині, оздоровлюється і відпочиває 60 школярів з Мукачівського та Іршавського районів. Тут днями пройшов тренінг з національно-патріотичного виховання „З Україною в серці”. Тренінгове заняття присвячувалось нашій Батьківщині і одночасно кожному з дітей окремо. Учні поглиблювали свої знання про рідний край, про звичаї українців, розкривали зміст понять „громадянин”, „патріот”, „патріотизм”.

Розпочався тренінг з роздумів з чого починається Батьківщина? З чим асоціюється це слово? Напевно, з місцевістю, де народилися й виросли, де минули найкращі, найщасливіші моменти життя, куди линемо у хвилини скрути. Наша маленька Батьківщина завжди з нами, у найпотаємніших куточках нашої душі, вона зігріває й підтримує нас.

Гарним епіграфом тренінгу стали рядки вірша Ліни Костенко:

Буває, часом сліпну від краси.

Спинюсь, не тямлю, що воно за диво,

Оці степи, це небо, ці ліси

Усе так гарно, чисто, незрадливо,

Усе, як є дорога, явори.

Усе моє все зветься – Україна!

Далі учасники тренінгу знайомились між собою, називали і записували своє ім’я, вказували риси характеру на червоній ягідці, приклеюючи її на символічне гроно червоної калини. Пізніше обговорили правила тренінгу та очікувані результати.

За допомогою методу „мозкового штурму”, діти активно виконували поставлені їм завдання, а саме: вправи: „Закінчи речення”, „З’єднай прислів’я”, „Портрет людини-патріота”, „Вікторина про Україну”.

Змістовно й творчо пройшов і конкурс „Держава моєї мрії”. Його завдання – створення моделі країни, у якій діти хотіли б жити. За допомогою ватманів, маркерів, журналів, у вигляді колажу школярі залюбки вимріювали свою майбутню державу.

Енергійно й весело проводились також рухливі ігри, зокрема: „Грицько каже, роби так!”,„Пильнуй павучка”, „Голова-плечі-коліна-пальці”.

Слід зауважити, запам’яталась учасникам і вправа „Від серця до серця”, під час якої вони праву руку ставили на серце, ліву на плече товаришеві, а потім висловлювали йому приємні побажання.

Загалом патріотичний навчально-виховний тренінг пройшов в атмосфері творчості та взаєморозуміння.

Також під час зустрічі з відпочивальниками проводилась профілактична бесіда про переваги здорового способу життя, де діти переглянули відеофільм про шкідливий вплив на людський організм нікотину, алкоголю та наркотиків .

Оксана Кремінь

методист відділу інформаційно-методичної роботи ЗОЕНЦ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *