Юннати ЗОЕНЦ взяли участь у Всеукраїнському фестивалі патріотичних дій і посіли друге місце

Сьогодні національно-патріотичне виховання дітей та молоді – один із пріоритетних напрямів діяльності держави та суспільства.

Так, з метою виховання патріотичного духу та обов̓язку, любові до Батьківщини, свого народу, формування національної свідомості та набуття дітьми досвіду патріотичних дій, з 12 по 15 липня 2021 року на базі Всеукраїнського профільного табору “Юннатˮ Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді МОН України у місті Київ пройшов Всеукраїнський фестиваль патріотичних дій.

Вихованці Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, юннати гуртка “Лікарські рослиниˮ під керівництвом Мирослави Іванівни Вайдич, а також активні учасники різних патріотичних заходів достойно представили свою область у згаданому заході.

Після вітального слова директора НЕНЦ, доктора педагогічних наук, професора Володимира Валентиновича Вербицького виступив співробітник Музею популярної науки і техніки „Експериментаніумˮ з програмою “Хімічний квест”. Неймовірно цікаво продемонстрував досліди із сухим льодом та різними індикаторами, розповів присутнім якою захоплюючою та цікавою може бути хімія. Найсміливішим запропонував долучитись та допомогти  в деяких експериментах.

Наступним гостем програми стала відома волонтерка, поетеса, дитяча письменниця, учасниця Революції Гідності – Світлана Касьяненко. ЇЇ історії та пісні, присвячені героям бойових дій в зоні АТО, не залишили байдужими нікого.

13 липня на учасників фестивалю чекала виїзна екскурсія до Національного музею історії України. Окрім низки експонатів – предмети побуту перших трипільських поселень, зброя і обладунок древніх половців, матеріали епохи радянської влади та періоду незалежності. Особливу увагу дітей привернули експонати, знайдені на Закарпатті, а саме в селі Королево Виноградівського району.

Найбільш очікуваною та захоплюючою стала екскурсія вечірнім Києвом. Діти ознайомилися із архітектурними пам’ятками та цікавинками міста: Софійська площа,  майдан Незалежності, алея Небесної сотні, Маріїнський палац, пам’ятник Б. Хмельницькому, „Золоті воротаˮ, арка Дружби народів, скляний пішохідний міст, Андріївська церква тощо.

Наступного дня, згідно з програмою заходу для дітей проводились майстеркласи з мистецтва фотографії від Руслана Абсурдова та з традиційного ужиткового мистецтва, де діти писали листи та плели сітки для наших воїнів АТО.

Екскурсія екологічними стежками НЕНЦ та науково-дослідницькими лабораторіями дала можливість діткам зануритись у світ прекрасного: підводне царство акваріумів, життя екзотичних рослин Зимового саду, подорож до мешканців куточка живої природи, а також дивовижний Музей хліба.

Також школярі переглянули веселий мультфільм у дитячому кінотеатрі “Кадр”.

За  високу громадську позицію, досягнення у сфері національно-патріотичної діяльності, глибокі знання свого краю, творчий підхід, креативність та оригінальність презентації, учасники нашої команди отримали ІІ місце.  Їх нагородили грамоти НЕНЦ  та  подарунками.

Мирослава ВАЙДИЧ,

методистка відділу організаційно-масової роботи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *