Юннати ЗОЕНЦ вшановували Героїв Небесної Сотні

До слова слово, наче вишиванку,

 В народну пам’ять золоті стьожки.

 І кожне покоління на світанку

По них життя рівнятиме стежки.

Нам випало бути свідками подій драматичних і надзвичайно болючих, таких, що ввійдуть  до підручників історії та будуть визначати наше майбутнє.

ХХІ століття – вибух непокори і гідності проти тих, хто ціною брехні і хворих амбіцій хотів повернути Україну назад у рабство. Та воля людей і прагнення до цивілізованого людського життя перемагає.

 Їх назвали Небесною Сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Полягли за честь, за волю, за право бути Українцями і за свою Батьківщину. Героїчна Сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності.

          З нагоди вшанування Героїв Небесної Сотні та учасників бойових дій при Дебальцеві в Закарпатському обласному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді з 14 по 18 лютого проведено ряд виховних заходів. Їх мета – не тільки нагадати юннатам про трагічні події у новітній історії України, а й виховувати в них патріотичну свідомість, любов до Батьківщини, бажання стати гідними громадянами України.

Для гуртківців протягом тижня проведено тематичні виховні бесіди на тему: „Герої нашого часу”, „Журавлі пам’яті”, „Боже великий, єдиний, нам Україну храни”. Діти більш детальніше ознайомилися з початком Революції та її Героями, а із продемонстрованих мультимедійних презентацій дізнались про жертовність та героїзм українського народу, відданість волонтерів та підтримку усього населення.

 Проведено майстер класи з виготовлення паперових ангелів. Юннати розвішали власноруч виготовлені паперові фігурки янголів у фойє закладу на патріотичному стенді та тематичні гірлянди в навчальних приміщеннях. Таким чином вихованці продемонстрували, що світла пам’ять про Героїв живе в їхніх серцях завжди і діти усвідомлюють велич подвигу загиблих.

Протягом тижня гуртківці виготовили тематичні плакати та малюнки на тему „Ми пам’ятаємо Героїв України”.

Про трагічні події, які відбувалися під Дебальцевим вихованці дізналися з перегляду документальних фільмів та відеороликів: „Дебальцеве”,  „Пам’яті захисників Дебальцевського плацдарму”, „Битва під Дебальцевим – одна зі сторінок історії, яку написали наші герої”.

Також юннати разом з педагогами поклали квіти до Пам`ятного знаку борцям за свободу і незалежність України та запалили лампадки. Хвилиною мовчання гуртківці вшанували пам’ять усіх тих, хто вісім років тому не повернувся живим з Площі Незалежності у Києві під час буремних подій Революції Гідності.

Гуртківці Хустської спеціалізованої школи №3 та Кірешської ЗЗСО І ступеня відвідали „кімнату визволення” Хустського краєзнавчого музею.

 Вихованці Приборжавського ЗЗСО І-ІІІ ступенів перебуваючи зараз вдома на дистанційному навчанні виготовили власний відеоролик до Дня Героїв Небесної Сотні.

Відеоролик

Тож, сьогодні ми схиляємо низько голови перед пам’яттю людей, яких було вбито в мирний, цивілізований час ХХІ століття – Героями Небесної Сотні, героями, які загинули в зоні АТО, тими, хто тепер захищає кордони нашої держави.

Відділ організаційно-масової роботи ЗОЕНЦ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *