Юннати ЗОЕНЦ стали призерами на Всеукраїнському експедиційно-польовому зборі юних екологів у Сумах

4-6 червня у м. Суми відбувся XIII Всеукраїнський експедиційно-польовий збір команд юних екологів на тему: “Екологічний моніторинг біорізноманіття природоохоронних територій ”.

Збори проводилисяся з метою екологічного виховання дітей, залучення їх до вирішення  проблем екології, збереження різноманіття рослинного та тваринного світу.

Завданнями Зборів було:

  • формування пізнавальних, морально-естетичних цінностей в юннатів;
  • пошук нових форм і методів у формуванні навичок природоохоронної діяльності;
  • дослідження територій та об’єктів природно-заповідного фонду України, проведення заходів з їх охорони;
  • залучення молоді до науково-дослідницької діяльності на території природно-заповідного фонду.

Програма Зборів складалася з теоретичної, практичної та конкурсної частин. Нашу область представляли вихованці обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Тихоновська Катерина, Фенцик Айдана та Онисько Руслана.

Першого дня команди – учасники розповідали про проведені експедиції та польові практики на природоохоронних територіях своєї області.  Юні екологи ЗОЕНЦ представили свій звіт-презентацію на тему: “Туристично-рекреаційний потенціал Міжгірського району” та із захопленням захищали свою роботу, оскільки на власні очі бачили всю красу рідного краю завдяки екскурсіям, організованим ЗОЕНЦ. Під час виступу юннати подали загальну характеристику території заповідника, розказали про різноманіття флори та фауни, про бази відпочинку та лікувальні властивості бальнеологічних ресурсів. На  фотовиставці команда ЗОЕНЦ представила фото на тему „Національний природний парк озера Синевир”, „Водоспад Шипіт” та роботи з реабілітаційного центру “Бурий ведмідь”.

Польовий практикум проходив на території Гетьманського національного природного парку, розташованого в м. Тростянець – унікальному природному та історичному комплексі. Під час практикуму команди виконували практичні заняття з оцінкою запасів карбону у фітомасі. Аналізуючи результати досліджень, юннати підготували презентацію: “Екологічний моніторинг біорізноманіття природоохоронних територій”.

Для педагогів-керівників делегацій проведено „круглий стіл” на тему „Виїзні форми екологічної освіти”.

У програму збору входила і пішохідна екскурсії: „Суми – місто над Пслом”, до пам’ятки архітектури XVIII століття садиби-манежу Круглий двір та майстер-клас „У пошуках гармонії (Art-терапія)”. Учасники збору отримали позитивні враження від цікавих та пізнавальних мандрівок і  гарно провели час.

Підсумки Всеукраїнського збору юних екологів відбивались у Сумському міському центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, де юннати пройшлися cтежками ботанічного саду „Юннатівський”.

За результатами збору команда ЗОЕНЦ отримала грамоту Національного еколого-натуралістичного центру за ІII місце у номінації: „Польовий практикум на території Гетьманського національного природного парку. Оцінка запасів Карбону у фітомасі”.

  Грамотою  НЕНЦ нагороджено Копчу Мирославу Миколаївну, методиста відділу екології та природоохоронної роботи ЗОЕНЦ, керівника команди юних екологів Закарпатської області за проведену організаційну роботу із залучення школярів і молоді до виїзних форм навчання, якісну підготовку до участі у конкурсах і змаганнях у рамках VІІІ Всеукраїнського експедиційно-польового збору команд юних екологів.

Мирослава Копча,

методист відділу екології та природоохоронної роботи ЗОЕНЦ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *