Юннати ЗОЕНЦ навчилися складати власні ланцюги живлення у природі

Основою будь-якої екосистеми є трофічні та супутні їм енергетичні зв’язки. Перенесення потенціальної енергії їжі, створеної фотосинтезуючими організмами, шляхом поїдання одних видів іншими називається ланцюгами живлення, або харчовими ланцюгами. Кожний ланцюг живлення складається з певної кількості ланок.

Кількість ланок ланцюгів живлення обмежена. Вона не перевищує 4-5, оскільки під час передавання енергії з попередньої ланки до наступної більша її частина втрачається.

Сьогодні, на занятті, під час вивчення теми “Ланцюги живлення”, у юннатів гуртка та у дітей-переселенців сформувалося уявлення про ланцюги живлення. Діти ознайомилися з такими поняттями як “рослинноїдні”, “хижі” та “всеїдні” тварини, дізналися, які є типи тварин за способом живлення, виконавши гру “Хто що їсть”. Практикувалися у складанні ланцюгів живлення, виконуючи завдання “Утвори ланцюги”, “Доповни ланцюг живлення”. Також розгадували сканворди про рослинний та тваринний світ. І дійшли висновку, що об’єкти живої природи пов’язані між собою.

Еріка Казаріна

керівниця гуртків ЗОЕНЦ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *