Юннати ЗОЕНЦ на Всеукраїнському зльоті юних дослідників-природознавців вибороли почесне третє місце
З 10 по 13 червня на базі Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді пройшов Всеукраїнський зліт юних дослідників-природознавців. Закарпатську область на конкурсі представляли юннати обласного екоцентру, переможці конкурсу „Посади сад” та Всеукраїнського експедиційно-польового збору команд юних ботаніків Маслянка Мар’яна, Пашко Анастасія та Фаркаш Дмитро.
Юні дослідники взяли участь в учнівській науково-практичній конференції, де презентували тему: „Вивчення пізньоцвіту осіннього в урочищі „Пасіки” Ужанського національного природного парку” та обмінялися практичним досвідом роботи з юними дослідниками з різних куточків України.
Для учасників та педагогів організовано виїзний практикум, який проходив на базі діагностичного центру Компанії „Сингента”, під час якого учасники зльоту ознайомилися з роботою компанії зі створення гібридів основних сільськогосподарських культур, визначення хвороб і шкідників, розробки засобів захисту рослин та біостимуляторів. Діти, використовуючи лабораторне обладнання, мали змогу побачити, як визначається схожість насіння, розглянути під мікроскопом уражені шкідниками листки рослин. На дослідних полях селекційної станції учасники ознайомилися з методикою проведення дослідів із випробовування розроблених компанією інсектицидів та гербіцидів, сучасною сільськогосподарською технікою, що використовується на полях, скуштувати нові сорти гороху і полуниці.




Наступного дня на юних дослідників чекала захоплююча екскурсія до Національного ботанічного саду ім. М.М. Гришка НАН України, а саме до формового саду, де вони ознайомилися з різноманітними штучними формами крон плодових рослин (кордони, пальмети, піраміди тощо). Працівники ботанічного саду розповіли, скільки щоденної праці треба прикласти, щоб створити такі чудові форми, усіяні яблуками, грушами та іншими плодами. Також діти ознайомилися з іншими чудовими куточками ботанічного саду, де вирощуються дивовижні рослини з усіх континентів.
У другій половині дня діти брали участь у розважальній програмі „Хімік-шоу” в Музеї популярної науки і техніки „Експериментаніум”, а також переглянули виставу „Маруся Чурай” у Київському національному театрі опери та балету.
Під час екскурсій вечірнім Києвом школярі ознайомилися із архітектурними пам’ятками та цікавинками міста, серед них: Софійський собор і пам’ятник Б.Хмельницькому, „Золоті ворота”, майдан Незалежності та алея Небесної сотні, арка Дружби народів і новий „скляний” міст. Від літньої спеки рятувалися на пляжах Дніпра та поблизу вражаючих світло-музичних фонтанів на Майдані.
Звичайно, не обійшли увагою і виставкові об’єкти та науково-дослідницькі лабораторії НЕНЦ: „Музей хліба, куток живої природи та лабораторія гідробіології, зимовий сад тощо.
За підсумками зльоту учасники нашої команди отримали дипломи НЕНЦ за ІІІ місце в учнівській науково-практичній конференції за високий рівень виконання та презентацію науково-дослідницької роботи, а також дипломи за успішне проходження курсу „STEM-освіта” з агробіологічного напряму.
Керівник команди Ольга Величканич, завідувач відділу біології та дослідницько-експериментальної роботи, отримала сертифікат за успішне проходження курсу „STEM-освіта” з агробіологічного напряму і подяку НЕНЦ за творчий підхід та ініціативність під час проведення Всеукраїнського зльоту юних дослідників-природознавців.
Ольга Величканич,
завідувач відділу біології та
дослідницько-експериментальної роботи ЗОЕНЦ