Юннати ЗОЕНЦ із Всеукраїнського конкурсу „Квітуча Україна” повернулись призерами

Квіти – одне з найпрекрасніших творінь, дивовижний дарунок природи. Це творіння природи, людських рук, розуму й фантазії. Вони ніжні, чарівні й хвилюючі. І кому, як не юннатам, дбати про те, щоб квіти завжди цвіли навколо нас, милуючи душу і даючи натхнення на справи.

14 – 16 травня у м. Київ відбувся фінальний етап Всеукраїнського конкурсу з квітникарства та ландшафтного дизайну „Квітуча Україна”.  Мета конкурсу – формування екологічної культури особистості, залучення учнівської молоді до роботи з покращення зовнішнього озеленення та ландшафтного дизайну територій навчальних закладів.

Вихованці Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Андрейко Юлія, Марусич Мирослава, Величканич Єлизавета та Петін Юлія втілювали на конкурсі проект квітника „Слава героям Карпатської України!”. Ідея проекту: вшанування пам’яті загиблих героїв Карпатської України,  виховання національно – патріотичної свідомості в молод ізасобами еколого-натуралістичної творчості.

Тему обрано не випадково. Адже 15 березня в Закарпатті відзначили 80-ту річницю Незалежності Карпатської України. Щороку закарпатці вшановують пам’ять її оборонців, які у 1939-му стали на захист проголошеної української державності  проти військ авторитарної  Угорщини. 

І хоча Карпатська Україна проіснувала недовго, вона продемонструвала прагнення закарпатців, як і всього українського народу до створення власної держави, їх готовність до жертв заради досягнення  світлої  мети.

Згадаймо тих, що умирали

Та не схилили знамена.

Вони пощади не благали,

Вони віддали все, що мали,

Щоб воля усміхалась нам.

Шепоче плесо Синевиру

І ліс замріяно шумить.

За нарід свій, за отчу віру,

За нашу неньку-Україну

Лягли герої тут грудьми!

Хай Хуст нам січовую славу

На хвилях Тиси принесе.

Карпатську спом’янім державу, 

Що в грізний час так величаво

Звелась як скеля, як граніт.

Героїв знаних і незнаних,

Що не зламались у борні,

Що муки прийняли і рани.

Тих, хто з могил уже не встане.

Усіх сьогодні спом’янім!

За підсумками журі, закарпатських юннатів нагороджено грамотами НЕНЦ за ІІІ місце у Всеукраїнському конкурсі із квітникарства та ландшафтного дизайну „Квітуча Україна”.  Величканич Ользі Михайлівні, завідувачу відділу біології та дослідницько-експериментальної роботи,  керівнику делегації, надано подяку НЕНЦ за підготовку та втілення проекту.

Також учасники, згідно з програмою всеукраїнського  конкурсу ознайомилися із творчими лабораторіями Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, відвідали виставу „Летюча миша” в Київському національному академічному театрі оперети, під час екскурсії милувалися вечірнім Києвом та чудовими музичними фонтанами на майдані Незалежності.

Ділячись враженнями, юні натуралісти зазначили, що дуже задоволені участю у конкурсі, обміном досвідом і спілкуванням із учасниками з усіх куточків України та відвідинами історичних місць столиці. д

Ольга Величканич,

  завідувач відділу біології та дослідницько-експериментальної роботи ЗОЕНЦ                  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *