Юннати завітали у ЗОЕНЦ на День відкритих дверей з надією незабаром повернутись у свій заклад, де для гурткових занять є всі необхідні творчі лабораторії. Тут у воєнний час проживають харків’яни

22 вересня 2022 року у Закарпатському обласному еколого-натуралістичному центрі пройшов незабутній день. Всі зібрались у стінах рідного екоцентру  на традиційний вересневий івент – День відкритих дверей, у рамках якого діти відзначили День юного натураліста  та  Всесвітню акцію „Голуб Миру”.

Окрім юннатів, які вже не один рік приходять в екоцентр, щоб зайнятися справою, яка їм до душі, сюди завітали майбутні вихованці гуртків та їх батьки. Під час заходу гості мали можливість ознайомитись із доступними творчими лабораторіями: кутком живої природи, пташником вольєрного типу, юннатівським дендропарком. На різних локаціях,  тематично оформлених майданчиках діти брали активну участь у  пізнавальному екологічному квесті та патріотичних іграх.

Радість акції розділяли почесні гості, а саме: кандидат біологічних наук, викладач кафедри лісництва географічного факультету УжНУ – Андрій Мигаль; керівник інституту еколого-релігійних студій Олександр Бокотей; відомий дендролог Закарпаття, який висадив в дендропарку ЗОЕНЦ перші аборигенні та екзотичні дерева – Адальберт Рішко, членкиня президії Закарпатського товариства охорони природи Світлана Шох.

Відкрив івент директор екоцентру Олександр Геревич. Він привітав колег і всіх присутніх з початком нового навчального року, побажав юннатам та педагогам плідної роботи, творчого натхнення, позитивних вражень, щоб юннатівська сім’я розширювалась і надалі міцніла добрими та креативними дослідницькими, природоохоронними справами.

Спочатку вже традиційно прозвучав гімн нашої держави. Потому присутні вшанували хвилиною мовчання світлу пам’ять військових ЗСУ та 128-ї окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади, мирних громадян, дітей, які загинули унаслідок повномасштабної збройної агресії росії проти України.

 Захід продовжився посвятою в юннати, де юні природолюби відповідали на питання вікторини, відгадували тварин за їхніми хвостами, тінню та звуком. Чудово впоралися і з цим завданням, показали, що кожен  гідний звання „Юний натураліст”. Отримали документ – „памʼятку юнната”, а значить, що  список обовʼязків поповнився новими пунктами.

Долучившись до Всесвітньої акції „Голуб миру” юннати випустили пернатих у мирне і безкрайнє небо. Також школярі залюбки обклеїли карту України символічними паперовими голубами зі словами побажання миру.

В кінці заходу учасники відправились у країну екологічних див та розваг.  Досвідчені педагоги екоцентру підготували різноманітні зупинки, де діти перевіряли свої знання, погравши, зокрема, у „Відгадай, якої рослини цей плід” (Величканич О. М.), „Зелена аптека”  (Павко М. М.), „Знай, люби свою країну” (Кремінь О. І.) та „Корисна їжа – запорука нашого здоров’я” (Стрічко О. П.). Юні природоохоронці залюбки виготовляли екокартину з природного матеріалу  (Катрич І. С .) та патріотичний плакат – „Діти за мир в Україні” (Казаріна Є. І.). Оглянули виставку „Щедрість рідної землі”.

Відвідавши юннатівську пасіку, діти дізналися про цей цікавий напрям дослідницької роботи, а ще скуштували цілющий мед.             

У рамках програми заходу поблизу висадженої алеї туй на честь воїнам Закарпатської 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади, всі учасники Дня відкритих дверей дружно встановили іменну етикетку.  Ще встановлені 10  етикеток біля інших  іменних дерев у  дендропарку.

Велика вдячність всім, хто завітав на юннатівський івент.

Діти з нетерпінням чекають повернення у свій улюблений екоцентр!

Оксана Кремінь,

завідувачка відділу організаційно-масової роботи ЗОЕНЦ  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *