Юннати Закарпаття підтримали міжнародну екологічну акцію, очищаючи береги річок від побутових відходів
Закарпатський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді долучився до екологічного івенту “Міжнародний день чистих берегів 2020”. Зберегти чисте довкілля для майбутніх поколінь – одне з найважливіших завдань сьогодення. На жаль, людям не вистачає елементарної екологічної грамотності. Тому й спостерігаємо засмічені пластиком ліси й річки.

Щорічно, у вересні, проводиться екологічний івент “Міжнародний день чистих берегів”, який започатковано у 1986 році з метою попередження забруднення побутовими відходами водних ресурсів, адже проблема засмічення набрала глобальних масштабів. Є нагальна необхідність зупинити перенос сміття водними шляхами.
17 вересня юннати гуртка “Юні екологи” (керівник Мирослава Копча) та “Юні квітникарі”( керівник Оксана Кремінь) прибирали засмічений берег річки Уж. Перед початком івенту біля річки провели інструктаж з техніки безпеки. Також керівники гуртків розповіли, що все зібране сміття можна переробляти, щоби використовувати повторно, але перед переробкою його потрібно сортувати: відділяти одне від одного папір, скло, пластик. Педагоги нагадали дітям скільки років побутові відходи лежать в землі: папір – до 3, пластикові пляшки – 500 років, поліетиленові пакети – 200, скло – 1000 років. Все це шкодить землі та людям. Кожна людина щорічно викидає більше 350 кілограмів відходів. Для усвідомлення шкоди, яку наносить людина навколишньому середовищу, діти зробили фото до прибирання і після. Ще раз переконалися наскільки згубно, на жаль, людина впливає на навколишнє природне середовища, а натомість має нести відповідальність за збереження довкілля в тому числі чистоту зелених зон, берегів водойм і ні в якому разі не викидати сміття, розводити вогнища тощо!
Активну участь в івенті взяли і вихованці гуртка: “Юні лісівники”, керівник Мирослава Дячук, що на Рахівщині. Вони прибирали береги місцевої річки Лазещинка та її прилеглу територію. На Іршавщині в с. Приборжавське очищали береги юннати гуртків “Природа рідного краю”, керівник Світлана Туряниця та “Декоративно-ужиткове мистецтво”, керівник Оксана Кришеник.
Тож завдяки акції є сподівання, що наш край стане чистішим, здоровішим і красивішим! А ще краще, чому навчають своїх юннатів педагоги – не смітити в довкіллі!
Мирослава Копча,
в.о.завідувачки відділу екології та природоохоронної роботи