Юннати вшанували пам’ять видатного українця Богдана Гаврилишина посадкою саджанця дугласії

Два роки тому Верховна Рада України встановила 19 жовтня, у день народження Б. Д. Гаврилишина, Всеукраїнський День відповідальності людини.  Богдан Гаврилишин –  автор „Декларації відповідальності людини”. 

З метою гідного вшанування пам’яті видатного українця Богдана Дмитровича, 13 жовтня на засіданні методичного дня Олександр Геревич, директор Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, поінформував педагогів про День відповідальності людини та відзначення Дня пам’яті автора Декларації. Директор ознайомив присутніх з біографією Б. Д. Гаврилишина та його Декларацією, особливо, звернувши увагу на пункти 12 (До довкілля), 13 (До країн) та 14 (До майбутніх поколінь).

А 19 жовтня педагоги та юні натуралісти провели природоохоронну акцію, спрямовану на поліпшення стану довкілля, зокрема,  висадили пам’ятне дерево в дендропарку ЗОЕНЦ на честь Богдана Дмитровича Гаврилишина – хвойного саджанця, вирощеного з насіння столітньої дугласії, якого подарували ЗОЕНЦ колеги-лісівники з Кам’яницького лісництва.

Дугласія, псевдотсуга – рід хвойних дерев родини соснових. Це унікальне високоросле дерево, що має конічну крону з горизонтально розташованими гілками. Перевагою цієї рослини є м’яка, ніжна хвоя кольору свіжої весняної зелені, з приємним цитрусовим ароматом. Зазвичай живе дерево понад 500 років, зрідка до 1000  і більше.

Висаджування дерева дуже символічно, адже, де б у світі не опинявся, Богдан Гаврилишин,  як і дерево, тримав коріння глибоко в українській землі, гіллям же дивлячись на весь світ. До того ж, саме хвойний саджанець найкраще передає сутність такої великої людини, яким був Богдан Дмитрович. Дугласія – велична, міцна духом рослина, яка символізує довговічність, повноту життя, непохитність. Чітку паралель можна провести із тим, яким за життя був Богдан Дмитрович і як до нього ставились люди.

Протягом 13-20 жовтня всіма керівниками гуртків безпосередньо в  ЗОЕНЦ та у гуртках, які працюють за межами закладу в Хустському районі проведено виховні години і бесіди на тему: „Відповідальність починається з тебе”.

Відділ організаційно-масової роботи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *