Юннати відзначили Всесвітній день ветландів

Першого лютого в актовій залі Закарпатського екоцентру пройшов масово-виховний захід, приурочений охороні водно – болотних угідь.

„Болота, – сказав на заході директор закладу Олександр Геревич,- за визначенням відомого вченого-натураліста Чарльза Дарвіна – це молодість Землі. Саме ці біотопи багато мільйонів років є важливими компонентами довкілля, оскільки слугують домівкою мільярдам живих організмів, вони є природними фільтрами, які очищають ґрунтові води, перетворюючи на придатні для життя. Саме на ветландах південних країн перезимовуюють пернаті з нашого краю.”

Цей день в календарі позначений 2 лютим. „Цього дня у 1971 році в місті Рамcар, що в Ірані, була підписана Конвенція про водно-болотні угіддя, яка мала міжнародне значення. З тих пір вона носить назву Рамсарської конвенції. День її підписання в 1997 оголошений Всесвітнім днем водно-болотних угідь. Рамсарська конвенція є першою глобальною угодою з охорони та збереження природних ресурсів. Її назва відображає початкову мету угоди – припинити по – хижацькому знищувати водно-болотні угіддя та зберегти існуючі,” – повідомила юннатам у своїй пізнавальній презентації завідувач відділу екології та природоохоронної роботи ЗОЕНЦ Алла Самойлова.

З розповіді про цінність водно-болотних угідь та історію виникнення Всесвітнього дня розпочалось юннатівське природоохоронне свято.

Далі вихованці ЗОЕНЦ довідались, що Рамсарську конвенцію підтримало 160 країн світу. Україна ж поповнила Рамсарський список 1 грудня 1991 р. Зараз мережа водно-болотних угідь міжнародного значення в Україні нараховує більше 30 об’єктів. Серед них і наші Закарпатські, зокрема: озеро Синевир, Долина нарцисів, Чорне багно, Боржавське, Урочище Озірний-Бребенескул, Верхів’я річки Уж, ділянки Карстової печери „Дружба” , Чорний мочар.

Методист відділу екології та природоохоронної роботи Мирослава Копча підготувала і провела екологічні ігри та конкурс “ Цікавий світ боліт ”. Юннати завзято й активно виконували поставлені перед ними завдання, демонструючи при цьому свої природничі компетентності, набуті в ЗОЕНЦ. Присутні розділились на команди, і кожна відповідала на запитання вікторини про мешканців боліт. Потім йшлося про рослинний світ ветландів, який теж багатий і різноманітний.

Завершились конкурси складанням на швидкість прислів’їв на „болотну” тематику.

Всі учасники свята, змагаючись між собою, впорались із поставленими завданнями і показали свою небайдужість до ветландів.

Підбиваючи підсумки, команди – учасниці за призові місця відзначені грамотами ЗОЕНЦ. А перемога дісталась команді „Дивосвіт болота”.

Також в актовій залі керівниками гуртків до Всесвітнього дня водно-болотних угідь організована виставка дитячих малюнків та плакатів на тему: „Водоплавні птахи”. 

Отож, проведений масово-виховний захід не тільки допоміг вихованцям більше дізнатись про надзвичайно цінні для природи і майбутнього людей водно-болотні угіддя, а й спонукав бути більш свідомими у їх дослідженні, збереженні та охороні.

Мирослава Копча,

методист відділу екології та природоохоронної роботи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *