Юннати відзначили Міжнародний день захисту дітей неймовірною екскурсією у Трускавець

Міжнародний день захисту дітей  – одне з найбільш „дитячих” свят у світі. Його походження бере початок з 1925 року, коли представники різних країн вперше скликали „Всесвітню конференцію з благополуччя дітей” у Женеві. За підсумками конференції було прийнято рішення відзначати у всіх країнах світу День дітей, який зміг би привернути увагу до проблем дитинства.

Головними цілями дня є заохочення миру, братерства і взаєморозуміння між дітьми; закликати батьків, а також державні, урядові та неурядові організації захищати права і свободи дітей.

Людство зобов’язане дати дитині найкраще, що воно може дати, – така основна ідея.

Міжнародний день захисту дітей – це також привід нагадати дорослим про необхідність дотримання прав дітей на життя, на свободу думок і віросповідання, на освіту, відпочинок і дозвілля, на захист від фізичного та психологічного насильства, на захист від експлуатації дитячої праці. Тільки в умовах захисту прав і свобод дитини можливе формування гуманного і справедливого суспільства.

З нагоди відзначення Міжнародного дня захисту дітей, а також закінчення 2018/2019 освітнього року, за досягнуті успіхи в еколого-натуралістичній творчості, з метою заохочення вихованців до подальшого навчання в ЗОЕНЦ,  вивчення, пізнання і дослідження рослинного і тваринного світу, формування інтересу дітей до екзотичних тварин і комах, 1 червня 2019 року організовано навчально-пізнавальну екскурсію у м. Трускавець.

Згідно програми навчально-пізнавальної екскурсії юннати та педагоги Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру відвідали розважально-оздоровчий комплекс з дельфінами „Оскар”, який знаходиться у мальовничому курортному містечку Трускавець та є єдиним закладом такого типу у Західній Україні. Вихованці отримали неймовірні емоції від феєричного шоу з дельфінами та морськими котиками. В кінці шоу усі бажаючі мали можливість  фотографуватись з ними.

Наступною зупинкою екскурсії була арт-майстерня “Інший світ” – це  простір яскравих емоцій, незабутніх вражень  та гарного настрою. Тут юннати робили світлини в різних 3D фотозонах, де було розміщено 23 інсталяції для створення оригінальних фото з ефектом присутності. Також галерея оптичних ілюзій  – це галерея картин, які демонстрували нам суб’єктивність сприйняття оточуючої реальності. В кімнаті з кривими дзеркалами було весело сміятися над собою, адже сміх над собою – це дар, а над сусідом по дзеркалу – чудова нагода.

Діти з цікавістю переглядали виставку “Життя під мікроскопом”, а саме: зразки людської крові, будову нерва людини, будову волосся, хоботок комара, кінцівка бджоли та будову листка фікуса.

Кімната з живими метеликами особливо вразила усіх нас. Ми не могли намилуватися красою цих прекрасних створінь. Діти дізналися багато цікавих фактів про  життя метеликів та стадії  перетворення від яйця до дорослої особини (імаго). Шість видів надзвичайно красивих метеликів літали над головами юннатів сідаючи на плечі і руки.

Родзинкою арт-майстерні був планетарій, у середині якого усі ми стали учасниками яскравого дійства під куполом зоряного неба, переглянувши  пізнавальний мультфільм „Чумацький шлях”, з якого дізналися легенди про планети, зірки та сузір’я.

Пізнавальна екскурсія пройшла цікаво та весело. Про це свідчать враження дітей:

„Це неймовірно! Як можуть дельфіни, плаваючи, тримати м’яча на своєму „носику””? – здивовано запитала юннатка Ангелінка, дивлячись шоу з дельфінами.

„Як шкода, що метелики живуть тільки п’ять днів”, – засмучено сказав Сергійко, перебуваючи в кімнаті живих метеликів.

„Дуже цікаво дізнаватися про життя під мікроскопом, якого не бачиш в реалії” –  сказала Яна,  переглядаючи готові препарати.

Відділи організаційно-масової та

інформаційно-методичної  роботи ЗОЕНЦ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *