Юннати відзначають День Соборності України

Живи, Україно, живи для краси,
Для сили, для правди, для волі!
Шуми, Україно, як рідні ліси,
Як вітер в широкому полі.

(Олександр Олесь)

Відомо, що упродовж століть землі України були розрізнені, належали до різних держав: Російської імперії, Польщі, Австро-Угорщини. Тож споконвічно українці мріяли про об’єднання всіх частин України в межах однієї держави. І вже 22 січня 1919 року мрія українців здійснилася. В результаті підписано договір, за яким роз’єднані землі України об’єднали, щоб зміцнити й розбудовувати власну державу.

22 січня 1990 року в Україні відбулася одна з найбільших масових акцій – „живий ланцюг”, як символ єдності східних і західних земель України. Вона приурочувалась 71-й річниці Акту Злуки. Понад мільйон людей, узявшись за руки, створили безперервний ланцюг від Івано-Франківська через Львів до Києва. Акція засвідчила, що українці подолали страх перед комуністичним режимом і готові протистояти тоталітаризму.

З нагоди державного свята Дня Соборності України та з метою виховання у гуртківців почуття патріотизму й гордості за свою державу в Закарпатському обласному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді проведені тематичні заходи.

Методисткою відділу організаційно-масової роботи Мирославою Вайдич розроблена методична рекомендація „День Соборності України”. 

Методична рекомендація до Дня Соборності України. Підготувала методистка М. І. ВАЙДИЧ

Керівниками гуртків ЗОЕНЦ та керівниками гуртків територіальних громад Хустського району проведено години спілкування національно-патріотичного спрямування за темами:  „Єднання заради Незалежності”, „На шляху до Соборності України”, вікторину „Як я знаю Україну?”, також діти розв’язували кросворд „Соборність”.

Керівники гуртків, які працюють на базі дошкільних навчальних закладів міста Ужгород, розповідали малятам про історію виникнення свята, продемонстрували українські державні символи, пограли в народні ігри та розфарбовували патріотичні розмальовки.

Лідери юннатівського активу до святкування державного свята підійшли креативно і творчо, виготовивши  стінгазету під назвою „Українці, єднаймося!”. На стіннівці зображена українка, а на її символічних кольорових стрічках – великі міста нашої держави, а це нагадування про те, що сила України – в єдності земель. Готову роботу розміщено на стенді закладу для загального огляду.

Заходи, проведені цього тижня, подарували юннатам розуміння того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови духовно багатої, вільної та демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки. 

Оксана КРЕМІНЬ,

 завідувачка відділу організаційно-масової роботи ЗОЕНЦ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *