Юннати під час навчально-польової практики також ознайомилися з рослинним світом Боздошського парку

Педагоги Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді разом з юннатами та дітьми з вимушено переселених областей 24 червня здійснили навчально-пізнавальну екскурсію в один із чарівних куточків міста – Боздошського парку, який є парком-пам’яткою садово-паркового мистецтва місцевого значення. Розташований у межах міста Ужгород на Слов’янській набережній (лівий берег Ужа). Історія парку доволі давня, він був закладений 1954 року.

Знайомство з парком розпочалося біля інформаційного стенду, де діти розглянули план парку і розробили маршрут, яким будуть пересуватися. Завідувачка відділу біології та навчально-дослідницької роботи Ольга Величканич розповіла юннатам про основні деревні та чагарникові породи, що зростають тут. Юні вихованці дізналися, що серед алей є платанова, дубова, трояндова та алея туй. Першою алеєю, якою пройшлися діти, була дубова, але не дуба звичайного, а дуба гостролистого (червоного). Дуб червоний використовують у зеленому будівництві завдяки великій декоративності та стійкості до агресивного навколишнього середовища.

Наступною юннати разом з педагогами відвідали алею гінкго дволопатевого, закладену саме педагогами та юннатами нашого екоцентру, під керівництвом директора закладу Олександра Геревича. Колись, разом із своїм онуком Валеріяном, вони посадили перший саджанець. Через майже 20 років це дерево, як і інші його “брати”, перетворилося у гарного велета. Про його лікувальні властивості та стійкість до забруднення повітря відомо всім. Юннати систематично навідуються до алеї з метою проведення спостережень за деревами і надання посильної допомоги. Так, сьогодні виявилося, що найменший саджанець гінкго потребував поливу, і діти залюбки полили його.

Поруч розташована трояндова алея. Аромат та краса квіток вразили всіх своєю чарівністю. Також діти почули цікаву інформацію про те, що пелюстки цих троянд використовують для виготовлення ароматного варення.

Юннати також відвідали міст „Закоханих”, що розташований над руслом, яке має важливу місію. Коли річка Уж розливається під час паводків, то відкриваються шлюзи і направляють сюди воду, щоб зменшити її рівень  у річці і запобігти затопленню прибережних районів міста.

Обабіч алеї, що веде до підвісного мосту, ростуть розлогі духмяні липи, навколо цвіту яких невтомно працюють бджоли, збираючи пилок. Юннати розповіли, що при застуді і гарячці дехто з них лікуються саме липовим чаєм.

Вражені красою природи рідного краю, учасники екскурсії вирішили створити картини з природніх матеріалів. Оскільки наближалося державне свято – День Конституції, створили зображення українських національних символів – тризуба і прапору.

Стомившись, діти підійшли до мінерального джерела, яке знаходиться у парку. Більшість місцевих жителів знає, що в Ужгороді є мінеральне джерело з лікувальною водою, тому охочих поласувати цілющою водою багато. До речі, Закарпаття відомо своїми лікувальними мінеральними водами по всій Україні і за кордоном. В нашому краї розвідано понад триста лікувальних джерел, які є різними за своїми властивостями і мінеральним складом. Юннати мали змогу насолодитися прохолодою мінерального джерела. На згадку про екскурсію, кожен взяв трохи цілющої мінералки додому.

Пізнаваймо і досліджуймо свій рідний край, бережімо його природу!

Захід проведено у рамках співпраці Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру (ЗОЕНЦ) із Закарпатським товариством охорони природи, Міжрелігійним та громадянським природоохоронним форумом Східної Європи (IRCEF) за підтримки Союзу охорони природи Німеччини (NABU).

Оксана СТРІЧКО,

методистка відділу екології та природоохоронної роботи ЗОЕНЦ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *