Юннати охороняють тварин і закликають бути небайдужими інших…

                                       “Добрій людині буває соромно навіть перед собакою”.

Цей вислів Антона Чехова не втратив актуальності й нині. Хто з нас не затримував погляду на вуличних собаках, жертвах людської зради, що, згорнувшись клубочком, лежать на голій землі біля входу у приміщення вокзалу, стоять поблизу крамниць, дивлячись на нас з мовчазним докором? Хто з нас в такий момент не відчував нестримного бажання забути про свої справи і негайно допомогти тварині, нагодувати та обігріти й забрати додому…

Однак, щоб зробити такий крок, недостатньо тільки прояву самого милосердя, треба володіти силою самопожертви, адже значно простіше шматком ковбаси “відкупитися” від зайвих “тваринних” проблем.

З метою виховання любові до тварин, поваги та вірності, відданості домашнім улюбленцям; почуття відповідальності за приручених тварин, розуміння цінності та недоторканості іншого життя 11 жовтня методист відділу екології та природоохоронної роботи М. М. Копча організувала та провела масово-виховний захід на тему

„ Всесвітній день захисту тварин ”.

         На початку заходу юннатів, педагогів та гостей свята привітав директор – Олександр Васильович Геревич, який, зокрема,  наголосив і на тому, що увага, співчуття і посильна допомога тваринкам повинні бути постійними, а не тільки в окремі дні.

Під час мультимедійної презентації Мирослава Миколаївна Копча ознайомила юннатів з історією свята та пам’ятниками, які встановлені в різних країнах тваринам, розповіла про тварин – символів нашої держави, навела приклад загрози для тварин: про експерименти з косметології, які проводять на тваринах; про фабрики пошиття хутра та інші види діяльності людини, які негативно впливають на тваринний світ.

До юннатів нашого закладу приєднались і учні 7-А ЗОШ №6, які також взяли участь в квесті. Попередньо для семикласників керівником гуртків Г. М. Андрусь проведена пізнавальна екскурсія екологічною стежкою та кутком живої природи ЗОЕНЦ.

Розділившись на команди, учасники квесту активно виконували поставлені їм завдання, зокрема: відгадували рідкісних тварин за описом та

загадки, кросворди “Тварини Червоної книги”, складали сканворд про тварин, визначали їх на карті світу і проводили вікторину.

Всі завдання успішно виконано.

Підсумовуючи конкурси квесту, команди-учасниці  нагороджені грамотами за  І, ІІ та ІІІ місця.

Отже, проведений масово-виховний захід допоміг більше дізнатись про тварин, їх значення в житті людини, про зникаючих Червонокнижних видів, а також дав можливість усвідомити відповідальність людини перед природою… У погляді кожного юнната споглядалась і жалібність, і любов. Діти слухали презентацію затамувавши  подих і роздумовували над тим, як і чим вони можуть допомогти бездомним тваринкам, або ж потерпілим від побоїв та знущань своїх господарів і, покинутим на сміттєзвалищах.

Мирослава Копча,

в. о. завідувачки відділу екології та природоохоронної роботи ЗОЕНЦ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *