Юннати області – учасники Всеукраїнського форуму юних екологів та аграріїв

Із 4 до 24 вересня юннати Закарпаття – переможці всеукраїнських конкурсів і фестивалів – взяли участь у Всеукраїнському форумі юних екологів та аграріїв „Збережемо Україну разом!”, що проходив на базі Українського дитячого центру „Молода гвардія” під час VІІІ тематичної зміни „У кадрі – гра”. Захід було присвячено 30-річчю Незалежності України.

         Для учасників було підготовлено цікаву змістовну програму.

Першим випробуванням для юних екологів та аграріїв стало завдання з побудови дружніх стосунків з навколишнім середовищем, а саме інтелектуально-ігрова програма „Відкрий для себе ліс”. Також діти приєдналися до акції „Віддай голос за збереження старих лісів” та поповнили свої знання про важливість збереження лісу, його вплив на зменшення негативних змін клімату та небезпеку вирубування дерев.

Створення якісного та сучасного візуального контенту – навичка, яка просто необхідна сучасній всебічно розвинутій молоді, чим би вона не захоплювалася. Не є винятком і юні екологи та аграрії, що активно беруть участь у різноманітних конкурсах та акціях, спрямованих на формування у молоді раціонального, дбайливого ставлення до навколишнього середовища, пропаганду цього питання серед однолітків. Саме цій темі присвячувались заняття і майстер класи, які проходили під гаслом „У кадрі – гра”.

Звичайно, діти не могли залишитися осторонь такої болючої проблеми сучасності, як забруднення середовища. Під час форуму юннати долучилися до моніторингу пляжного сміття на узбережжі Чорного моря разом із Центром екології моря спільно з громадською організацією «Центр демократичного розвитку «Синергія»; а також дізналися про наслідки антропогенного впливу на навколишнє середовище, розробили основні кроки, як зменшити свій екологічний слід на планеті.

Руслана Онисько і Айдана Фенцик, вихованки гуртка „Юні екологи” Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру, неодноразові учасниці і переможці всеукраїнських конкурсів, із захватом згадують дні, проведені у таборі: „В таборі ми чудово відпочили, познайомилися із дітьми з різних куточків України, мали можливість проявити свої таланти і навчитися нового, відвідувати гуртки за вподобаннями, брати участь у тренінгах та майстер-класах”.

Своїми враженнями від відпочинку у таборі поділилася також Єва Кузик, переможниця Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнку „Зоологічна галерея”: «Молода Гвардія» – це не тільки місце для відпочинку, а й чудова можливість показати себе, свої уміння, знайти друзів та відпочити на березі Чорного моря. Найбільше сподобався мені «Молодогвардійський вогник», адже ми співали пісні, вивчали кричалки та розказували про свій день і здобуті досягнення у колі друзів та чудових вожатих. Також прекрасною була подорож містом Одеса, а особливо пейзаж, який відкрився на березі моря. Кожен день починався ранковою зарядкою на березі моря, а ввечері – дискотека. Ми мали змогу відвідувати чудові гуртки та взяли участь у виставі «Джуманджи». Під час перебування у таборі я зрозуміла, що є багато людей, з якими я маю багато спільного, але для знайомства потрібно зробити перший крок”.

Ольга Величканич,
завідувачка відділу біології та дослідницько-експериментальної роботи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *