Юннати екоцентру вивчали флору лівого берега річки Уж

29 червня юннати ЗОЕНЦ разом зі своїми педагогами здійснили навчальну екскурсію до річки рідного міста – Уж. Місто Ужгород славиться своїми чудовими алеями. І наразі вихованці мали змогу ознайомитися ще з однією із алей, яка складається з цікавих, розлогих дерев – софор японських. Софора має надзвичайно міцну деревину, яка цінується в деревообробній промисловості.

Завідувачка відділу біології та дослідницько-експериментальної роботи Ольга Величканич розповіла юннатам цікаві факти про дерево софору. Поряд із лікувальними властивостями деревина має і отруйні властивості. Вона звернула увагу на її розлогу крону та на сильну кореневу систему. У спекотну пору під кроною цих дерев рятуються багато людей.

Наступним експонатом для вивчення стала рослина-завойовник – борщівник Сосновського. Про його властивості розповіла Оксана Стрічко, методистка відділу екології та природоохоронної роботи. Вона наразі звернула увагу на його розповсюдження та опіки, які спричиняє ця рослина. Діти побачили, які великі зарості утворює борщівник по берегах річок і на узбіччях доріг, і дізналися, що в Україну він був спеціально завезений як кормова культура для великої рогатої худоби. Але, як з’ясувалося згодом, молоко набувало гіркуватого присмаку, тому годувати ним тварин припинили. На жаль, знищити борщівник не вдається і сьогодні.

Діти також дізналися, що по берегах річки можна зустріти ще такі рослини-завойовники, як розрив-трава залозиста родом із Гімалаїв та багаторічний соняшник. Цікавою особливістю розрив-трави є те, що вона активно розсіює насіння, яке при розкриванні коробочки розлітається у різні боки.

З метою закріплення знань, здобутих юннатами під час навчально-польової практики та екскурсії зокрема, юні дослідники виконували завдання дидактичних ігор, а саме: „Впізнай рослину за листком”, „Птахи України”, „Де чий плід” та інші.

На завершення екскурсії юннатів очікував приємний сюрприз – купання у річці. Саме в таку спеку діти віддалися позитивним емоціям: вони купалися, хлюпали та розглядали зграйки мальків, які плавали навколо них.

Аналізуючи перебіг навчально-польової практики, юннати і педагоги дійшли висновку, що юним природоохоронцям вдалося поглибити і розширити отримані на заняттях знання, навчитися проводити спостереження у природі, збирати та опрацьовувати отриману інформацію, долучитися до природоохоронної діяльності.

Захід проведено у рамках співпраці Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру (ЗОЕНЦ) із Закарпатським товариством охорони природи та Міжрелігійним та громадянським природоохоронним форумом Східної Європи (IRCEF) за підтримки Союзу охорони природи Німеччини (NABU).
Оксана Стрічко,

методистка відділу екології та природоохоронної роботи ЗОЕНЦ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *