Юннати долучились до світової спільноти і відзначили День домашніх улюбленців

30 листопада у багатьох країнах світу відзначають Всесвітній день домашніх тварин. Це свято присвячене всім одомашненим людиною тваринам і служить нагадуванням всьому людству про відповідальність за „братів наших менших”. Не дивно, що девізом цього Дня стали слова Маленького принца з твору Антуана де Сент-Екзюпері: „Ти назавжди у відповіді за тих, кого приручив”.

Ідея свята з’явилася в 1931 році у Флоренції під час Міжнародного конгресу прихильників руху із захисту природи. Основною метою активісти вбачалирозвиток у людей почуття відповідальності за тварин. Адже багато хто спочатку бере їх до себе в будинок, а потім, як тільки стикаються з першими труднощами, або тварина набридає, її викидають на вулицю. В кращому випадку тварини опиняються знову у зоомагазинах або куточках живої природи.

Багато людей не беруть на себе зобов’язання по догляду за котами, собаками, папугами та іншими домашніми улюбленцями. Але вони повинні розуміти, що домашні тварини по своїй природі не пристосовані до життя без людської допомоги.

На жаль, з такими сумними випадками працівники екоцентру стикаються постійно. Адже саме до куточка живої природи приносять домашніх улюбленців, які стали „незручними”: додають клопоту, потребують догляду і уваги. Намагаємося пояснювати дітям та їх батькам, що стільки уваги, любові і піклування, як вдома, тваринка у кутку живої природи ніколи не отримає. Це все одно, що здати власну дитину в інтернат. Дуже прикро, що не всі це розуміють.

Саме тому 29 листопада, напередодні свята, педагоги відділу біології та дослідницько-експериментальної роботи провели масово-виховний захід, щоб вкотре звернути увагу дітей на відповідальність за своїх маленьких друзів, їх життя, здоров’я і комфорт  фізичний і душевний.

Присутні переглянули мультимедійну презентацію, з якої дізналися про історію виникнення свята, а також про те, що тварини, зокрема собаки і коти, не тільки служать людині, а й рятують, лікують, вони є найвідданішими друзями. На юннатів чекав цікавий квест, на зупинках якого діти продемонстрували, що вони дійсно багато знають про домашніх тварин і розуміють, яку відповідальність несуть за них.

Хочеться ще раз наголосити:

Дуже часто люди забувають, що поруч живуть вірні друзі – тварини, які відданими очима дивляться на нас, очікуючи уваги і любові.

Наші домашні улюбленці так багато роблять для нас: охороняють, дарують радість спілкування, а іноді навіть рятують життя, чекаючи від нас лише уваги. Вони для нас лише сторінка життя, а ми для них і є все життя!

Тож залишаймося і ми вірними своїм маленьким друзям, піклуймося про них, і тоді усі разом зможемо протистояти жорстокості!

ОЛЬГА ВЕЛИЧКАНИЧ,

завідувачка відділу біології та дослідно-експериментальної роботи ЗОЕНЦ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *