Юннатівський екоквест до Дня довкілля

         16 квітня з  юннатами Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді  проведено масово-виховний захід, присвячений  Всеукраїнському дню довкілля. Завідувачка відділу екології та природоохоронної роботи М. М. Копча розповіла про історію цього свята, яка  розпочалася  з 1999 року, згідно з  Указом Президента України “Про День довкілля” від 6 серпня 1998 року № 855/98 на підтримку ініціативи Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України і громадських природоохоронних організацій щодо розвитку діяльності, започаткованої Всеукраїнською акцією  “Дерево–Життя” та іншими громадськими ініціативами.

Презентація М. М. Копчі

       Довкілля – це всі живі та неживі об’єкти, що природно існують на Землі або в деякій її частині. Земля, вода, повітря, флора і фауна – все це довкілля, на стан якого впливає низка чинників – від кинутого на землю недопалка, папірця до величезних сміттєзвалищ і височезних труб промислових комплексів, що отруюють димом повітря; від убитого заради бивнів слона десь у Центральній Африці, до екологічно неоправдано, надмірно вирубаних декількох гектарів лісу, в тому числі й у Закарпатті. 

        Мирослава Копча наголосила, що згаданий екологічний захід проводиться з метою поповнення знань учнівської молоді з природничих дисциплін, а також виховання в підростаючого покоління бережливого ставлення до навколишнього природного середовища.

      Директор ЗОЕНЦ Олександр Геревич у своєму зверненні до юннатів сказав: ”Хочеться,  щоб ви уважно прослухали всю інформацію, яку підготували для вас наші педагоги, щоб поділилися почутим і побаченим зі своїми батьками, братиками, сестричками, друзями в школі і, щоб не залежно від того, як складуться ваші долі у дорослому житті, ви завжди були природолюбами і, головне активними  природоохоронцями, вивчали, досліджували, і в міру своїх можливостей примножували природні багатства нашого краю”.

Виступ Олександра Геревича
Юнкор Софія Бізіля працює над фоторепортажем

      Після мультимедійної презентації,  юннати приступили до   цікавих завдань квесту: “Дай правильну відповідь” все про сміття, “Анаграма” – охорона природи, “Відгадай загадки” відходи, “Впізнай рослину за листком”, “Відшукай квітку і плід”, “Лікарські рослини Червоної книги”. Змагаючись, школярі давали відповіді на питання, шукали шляхи вирішення екологічних проблем.

На одній із зупинок квесту

         Підсумковим завданням було намалювати екоплакат  “Я на захисті природи”  та коротко представити свої малюнки. Намальовані екоплакати розкрили всі знання і фантазію природолюбів. Хтось захищав ліси від вирубування,  хтось закликав, відпочиваючи на природі,  не залишати після себе сміття.

      Щороку до Дня довкілля та Всесвітнього дня Землі (22 квітня), педагоги з юннатами організовують благоустрій території закладу, очищають береги річки Уж та саджають дерева.  Цьогоріч, зокрема, долучились до акції “Озеленення планети” та конкурсу малюнка “Посади дерево”.

Пам’ятаймо, що чисте довкілля – це наше май­бутнє!

Мирослава Копча,

завідувачка відділу екології та природоохоронної роботи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *