Юні природоохоронці виготовили свічники. У ЗОЕНЦ пройшли й інші тематичні заходи з метою вшанування пам’яті жертв голодомору 1932-1933 років

“Згадайте нас – бо ми колись жили.

Зроніть сльозу і хай не згасне свічка!

Ми в цій землі житами проросли,

Щоб голоду не знали люди вічно”

          Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України.

Щороку у четверту суботу листопада вшановують пам’ять жертв Голодомору. Цього року українці по всьому світі скорбно відмічають 90-ті роковини Голодомору 1932-1933 років.

З метою вшанування пам’яті жертв голодомору 1932-1933 років, виховання патріотизму гуртківців в Закарпатському обласному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді проведено ряд тематичних заходів.

На гурткових заняттях юннати дізнались про надзвичайно жорстоке ставлення з боку радянської влади до українського народу, яке визначається  актом геноциду. Про кривавий „закон п’яти колосків”, за порушення якого люди попадали під рострі. Гуртківці ознайомились з причинами голодомору,  режимом „чорних дошок” та законом „про п’ять колосків”. Також юннати вшанували пам`ять загиблих співвітчизників хвилиною мовчання.

 Педагоги закладу закликали своїх вихованців зберегти пам’ять про трагічні сторінки історії нашої держави для майбутніх поколінь та запалити свічку пам’яті 26.11.2022 року о 16.00 год.

Розроблена мультимедійна презентація до Дня пам’яті жертв Голодомору, яка розміщена на сайті ЗОЕНЦ в рубриці „Патріотичне виховання”.

Для вихованців гуртка „Юні квітникарі” проведено майстер-клас з виготовлення свічника своїми руками з вторинного матеріалу. В вступній частині заходу учасники слухали розповідь про місце свічки у традиційній культурі українців, а також про традицію вшанування пам`яті мільйонів українців, вбитих в роки Голодомору, – акцію „Свічка у вікні”. Не обійшли осторонь і обговорили актуальність використання підсвічника з метою економії та раціональному використанні електроенергії в сьогоднішній воєнний стан в Україні.

У практичній частині заходу приступили до виготовлення свічника. На заздалегідь підготовлених скляних банках учасники майстер класу проявляли свою фантазію: клеїли, фарбували та прикрашали. Всі дітки дуже старались, і хоч банки були однаковими, у кінцевому результаті кожна робота відрізнялась від іншої і набула своєї неповторності.

Зроблену власноруч підсвічник кожен учасник забирав з собою додому, щоб на основі знань, отриманих на заході,  спільно з родиною в четверту суботу листопада — День пам’яті жертв Голодомору-геноциду в Україні — запалити свічку у вікні в пам’ять про мільйони вбитих Голодомором українців.

Зараз вороги знову тероризують Україну і намагаються знищити нашу націю. Та ми пам’ятаємо ці сторінки нашої історії і не дозволимо повторення.

Оксана Кремінь,

завідувачка відділу організаційно-масової роботи ЗОЕНЦ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *