Юні природоохоронці відмітили Всесвітній день рециклінгу

Щороку 15 листопада у світі відзначається Всесвітній день рециклінгу або Всесвітній день вторинної переробки. Головна мета цього свята – привернути увагу до проблеми вторинної переробки побутових відходів. У сучасному світі проблема накопичення відходів стоїть особливо гостро і наслідки можуть бути дуже плачевними для людства. Тому завдання вторинної переробки – вирішити проблеми обмеженості ресурсів. Адже ресурси на нашій планеті не безмежні.

У багатьох країнах світу навіть проводять виставки найцікавіших прикладів вторинного використання сміття.

„Так – рециклінгу, ні – засміченню!”, під такою егідою педагоги 11 листопада 2022 року провели з юннатами екоцентру квест, присвячений Всесвітньому дню рециклінгу або Вторинної переробки сировини.

З вступним словом звернувся до юннатів директор ЗОЕНЦ Олександр Геревич. Він розповів, якої шкоди наносить сміття навколишньому середовищу. Саме зараз, під час військових дій, окрім людських втрат, значних  руйнувань  матеріальних цінностей, розрушень інфраструктури, потерпає і  природа. Нищівно знищуються багато видів і велика кількість рослин та тварин. Дуже важливо в наш час економити природні ресурси навчитися  рециклінгу, вторинній переробці і використанню сировини.

Методистка відділу екології та природоохоронної роботи Стрічко О. П. показала вихованцям ЗОЕНЦ, як можна дати друге життя побутовим відходам. Провела невелику практичну роботу. За приклад вона взяла лоток з під яєць, використати який можна для посадки рослин. Рослина – цибуля, саме вона містить найбільше вітаміну С, який дуже потрібний організму якраз в осінньо-зимовий період. Після практичної роботи  розпочався квест. За змістом завдання були такими: „Що ми викидаємо на смітник”, „Скласти із окремих слів прислів’я про сміття”, „Дешифратор”. „Анаграма”, „Впізнай за описом”, „Запропонуй свою думку”.

Насамперед всі вихованці екоцентру розділилися на 5 команд, відповідно давши назву команді: „Захисники природи”, „Вітамінки”, „Сонечка”, „Рятівники планети”, „Еко-бандерівці”. Юні природолюби показали хороші знання і те, що вони вболівають за свою планету. Переможців за І, ІІ та ІІІ місця відзначено грамотами.  

У Всесвітній день рециклінгу бажаємо кожному задуматися над проблемами відходів, які існують у світі, та зичимо свідомого і відповідального ставлення до екологічно грамотного поводження з відходами!

Захід проведено у співпраці із Закарпатським Товариством охорони природи, Інститутом еколого-релігійних студій у рамках проєкту «Церкви, релігійні та громадські організації для екоосвіти національних меншин», що реалізується Міжрелігійним та громадянським природоохоронним форумом Східної Європи (IRCEF) (керівник Олександр Бокотей ) у співпраці зі Союзом охорони природи Німеччини (NABU Bundesverband , NABU International) за підтримки Міністерства іноземних справ Німеччини (Federal Foreign Office of Germany #AA_Kultur) координатори проєкту Ivan Tymofeiev (NABU), Nataliya Kulya (IRCEF).

Оксана Стрічко,

методистка відділу екології та природоохоронної роботи ЗОЕНЦ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *