Юні охоронці природи здійснили навчальну екскурсію в Боздошський парк та прибрали берег Ужа
Педагоги відділу екології та природоохоронної роботи також організували для своїх вихованців і здійснили екскурсію в Боздошський парк та до річки Уж з метою вивчення флори місцевості й очищення її берегів від побутових відходів.
Юні охоронці природи перед початком екскурсії послухали інструктаж з техніки безпеки в лісі, біля річки, з якими ознайомила педагог Оксана Стрічко, методистка відділу екології та природоохоронної роботи.
Шлях до парку пролягав повз річку обласного центру – Уж. Діти звернули увагу на повноводність річки, пов’язану з великою кількістю опадів. „Вода в річці каламутна та бурхлива”, – підсумували юні спостерігачі. – На жаль, берег засмічений, і ми, юннати, очистимо його!” І закипіла робота, вихованці не нудьгували, а завзято збирали всілякий мотлох.
Ці юнаки та дівчата, навряд чи в майбутньому зневажливо ставитимуться до навколишнього середовища. Ми пишаємося нашими вихованцями і сподіваємося, що наша акція послугує прикладом і для інших містян.
Вже у самому парку діти самостійно вели спостереження, визначали назви дерев. І, побачивши квітучу катальпу, відмітили її красу та неповторність. Катальпа – рід квітучих дерев родини бігнонієвих . Його представники поширені у теплих та субтропічних регіонах Північної Америки, Карибів, Східної Азії. Бобовий стручок з насінням став основою альтернативної народної назви – “Індіанське бобове дерево” або “Сигарне дерево”. Завдяки великому листю, катальпа є улюбленим місцем для багатьох птахів, котрим зелений друг надає притулок від дощу та вітру. Наприкінці літа висячі зелені бобові стручки стають коричневими, а потім опадають. Деревина катальпи є дуже м’якою.
Як же екскурсія на природу без екологічних ігор? Щоб закріпити та запам’ятати набуті знання, Мирослава Копча, завідувачка відділу екології та природоохоронної робити, запропонувала дидактичні ігри: „Впізнай за картинкою – дерево чи кущ”, гра з м’ячем „Я знаю …”, „Вгадай, яка пташка співає”, „Рослини лісу, саду, городу ”. За допомогою запропонованих ігор юннати розвивали логіку, вміння говорити і запам’ятовувати, вчилися слухати в лісі спів птахів. І яке ж було здивування, коли, виконавши всі ігрові завдання, практично всі назви дерев юні природолюби запам’ятали!

Час, проведений із юними охоронцями природи промайнув швидко, проте все почуте і побачене запам’ятається надовго. Екскурсія вдалася на славу!
Завершився похід розкладеним багаттям та печеною картоплею із салом вже на чистому березі річки Уж.
Тож не залишайте після себе сміття! Дбайте про чистоту парків та берегів річок рідного краю.
Збережемо природу для наступних поколінь!!!

Мирослава Копча,
в.о. завідувачки відділу екології та природоохоронної роботи;
Оксана Стрічко,
методистка відділу