Юні лісівники Рахівщини допомагають відновлювати ліс висадкою саджанців …

З метою виховання у підростаючого покоління охорони, бережливого і відповідального ставлення до лісових екосистем, юннати гуртка „Юні лісівники”, керівник М. І. Дячук, разом із майстром лісу М. В. Ключівським провели осінню посадку лісу в Лазещинському лісництві.

Саме зараз у ДП „Ясінянське ЛМГ” в розпалі осіння посадка лісових культур.

Зазвичай, осінній посадковий сезон розпочинається з моменту падолисту і до стійких заморозків. Він може тривати з кінця вересня і аж до листопада – грудня. У цей період фізичні процеси дерев уповільнені, рослини знаходяться в природному безлистяному стані та в стані пониженої активності фізіологічних процесів, що допомагає легше перенести пересадку. Однією з переваг осінньої посадки лісу вважається відсутність високих температур, що дає змогу знизити інтенсивність випаровування вологи, тоді, як навесні кожен сонячний день працює проти приживлення. Це сприяє успішному приживленню сіянців і саджанців та ефективнішому процесу лісовідновлення. 

За словами лісничого М. В. Ключівського: “Посаджений восени сіянець має більший запас вологи та поживних речовин. Це сприяє росту й розвитку кореневої системи і більшій здатності витримувати осінні заморозки та сонячні опіки, ніж весною… Тому зараз найбільш оптимальний час для того, щоб успішно та максимально ефективно відновити наші ліси”, – завершив лісничий.

Ліси України сформовані понад 30 видами деревних порід, серед яких домінують сосна (Pinus silvestris), дуб (Quercusrobur), бук (Fagussilvatica), ялина (Рісеаabies), береза (Betula pendula), вільха (Alnus glutinosa), ясен (Fraxinusexcelsior), граб (Carpinus betulus), ялиця (Abies alba). Серед них хвойні насадження займають 42 відсотки загальної площі, зокрема, сосна — 33. Твердолистяні становлять 43 відсотки, зокрема,дубібук-32.

Україна, незважаючи на невелику лісистість території, за площею та запасами лісу є європейською лісовою державою. За площею лісів Україна посідає восьме місце в Європі.

Значення лісу в природі неможливо переоцінити. Ліси впливають на клімат, пом’якшуючи його, маючи величезне водорегулююче значення. Завдяки рослинності в лісі нагромаджується значна кількість вологи. Ліс впливає на формування ґрунту. Лісові насадження захищають поля від суховіїв, вітрової та водної ерозії ґрунтів. Лісове повітря позбавлене пилу, наповнене корисними виділеннями рослин (фітонцидами), які відновлюють сили людини, дарують їй здоров’я.

Сьогодні проблема збереження лісів України стоїть дуже гостро. Адже, не має жодного регіону в країні, де б не існувало порушень у лісовій галузі, приміром, незаконна вирубка, пожежі, стихійні сміттєзвалища, тощо. Прийшов час зупинитися і усвідомити, що своїми бездумними діями ми руйнуємо свій життєвий простір, без якого загине все живе.  Саме цьому молодь повинні навчати педагоги.  І тому ми, як і у  всіх дитячих об’єднаннях ЗОЕНЦ, пропагуємо бережливе ставлення до природи,  екологічно грамотне використання ресурсів, зокрема, лісу.


Адже його величність „Ліс” – це не тільки „легені планети, а й середовище проживання третьої частини всіх видів рослин, тварин і грибів, що існують на Землі. Без лісу вмирають водойми – річки, ставки, озера, цілющі криниці, мінеральні джерела світ перетворюється на пустелю. Тож, бережімо ліс та примножуймо його безцінні зелені багатства!

Мирослава Копча,

в.о. завідувачки відділу екології та природоохоронної роботи;

Мирослава Дячук,

керівниця гуртків

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *