Юні квітникарі екоцентру взяли участь у Всеукраїнському зльоті юних дослідників-природознавців

З 29 червня до 2 липня на базі Національного еколого-натуралістичного центру відбувся Всеукраїнський зліт юних дослідників-природознавців. Закарпатську область на конкурсі представляли вихованки гуртка „Юні квітникарі” обласного екоцентру, переможці Всеукраїнської трудової акції „Парад квітів біля школиˮ та Всеукраїнського конкурсу з квітникарства та ландшафтного дизайну „Квітуча Україна” Акулова Анастасія, Андрейко Юлія, Пашко Анастасія, Сливка Кароліна та Тромпак Анастасія.

Загалом у зльоті взяли участь учні з 22 областей та м. Київ із числа переможців всеукраїнських конкурсів агробіологічного напряму позашкільної освіти.

Після урочистого відкриття заходу перед учасниками виступив співробітник Музею популярної науки і техніки „Експериментаніумˮ, який продемонстрував цікаві видовищні досліди із сухим льодом (СО2) та різними індикаторами.

В рамках зльоту відбулася учнівська науково-практична конференція, на якій учасниці представили дослідницьку роботу „Вирощування однорічних квітів на колекційній ділянці ЗОЕНЦˮ, а також обмінялися практичним досвідом роботи з юними дослідниками з різних куточків України.

Для учасників та педагогів було організовано агробіологічний практикум на базі Національного університету біоресурсів і природокористування України. Учасники ознайомилися із науково-практичними лабораторіями агробіологічного факультету й факультету тваринництва та водних ресурсів, а саме: музеєм ґрунтів, плодово-овочевим садом, лабораторією точного землеробства AgriLab, унікальним ботанічним садом, стайнями, лабораторією агрохімії та ґрунтознавства, колекційним розсадником польових культур, сучасно обладнаною лабораторією моніторингу якості ґрунтів.

Наступного дня на учасників чекав виїзний практикум на базі діагностичного центру Компанії „Сингентаˮ, під час якого ми ознайомилися із напрямами роботи компанії «Сингента» і програмою технічної підтримки «АгроГід». На дослідних полях селекційної станції діти ознайомилися із сучасною сільськогосподарською технікою, що використовується на полях (зокрема, дронами), а також із технологією та приладами для протруєння насіння, сучасними засобами для внесення пестицидів.

Під час екскурсій вечірнім Києвом діти ознайомилися із легендарними вулицями, архітектурними пам’ятками та цікавинками міста, такими, як Софійський собор і пам’ятник Б. Хмельницькому, „Золоті воротаˮ, майдан Незалежності та алея Небесної сотні, арка Дружби народів і „склянийˮ міст та багато інших.

Звичайно, не залишилися поза увагою і виставкові об’єкти та науково-дослідницькі лабораторії НЕНЦ: „Музей хлібаˮ, куток живої природи та лабораторія гідробіології, зимовий сад тощо.

За підсумками зльоту учасники нашої команди отримали дипломи НЕНЦ за ІІІ місце в учнівській науково-практичній конференції в секції „Прикладна екологія”, а також дипломи за успішне проходження курсу „STEM-освітаˮ з агробіологічного напряму.

Керівниця команди Величканич Ольга, завідувач відділу біології та дослідницько-експериментальної роботи, отримала диплом за успішне проходження курсу „STEM-освітаˮ з агробіологічного напряму.

Ольга Величканич,

завідувачка відділу біології та дослідницько-експериментальної роботи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *