Якщо є магія на цій планеті, вона міститься у воді

Лорен Ейслі

         Про воду, як найважливішу рідину на нашій Землі, спілкувалися педагоги Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центу учнівської молоді 30 березня  на екологічному заході з малими дітками, які вимушено переселилися до нашого краю з Харківської та Чернігівської областей. Проводився захід на базі ЗОШ І – ІІІ ступенів № 19. Його мета – поглибити знання про воду, її властивості та цілюще значення для існування організмів в природі.

          Саме вода є джерелом життя. Вона разом із сонцем дає початок всьому на землі, тому люди з особливою шаною ставляться до неї. Раніше вважали, що велику чудодійну силу має непочата вода з криниці. Її дівчата використовували для чарів і різного роду святкових обрядів. У ній купали немовлят. Нею користувалися, щоб зняти зурочення або вилікувати хворобу. Особливо цілющою вважали воду, освячену на Водохреща. Нею кропили всі кути в хаті й усе господарство, щоб ніяке зло не підступило.

         Під час екозаходу, присвяченого Всесвітньому дню водних ресурсів, діти прослухали інформацію про воду та її властивості, весело розгадували загадки про воду, вправно складали з окремих слів прислів’я, грали з натхненням в інтерактивні ігри „Так чи ні” та „Розчиняє чи ні”, прослухали казочку про кругообіг води в природі „Як краплинка подорожує”. Дітки дізналися й про те, що в Закарпатті є багато криниць із чистою джерельною водою, чимало, понад 60 джерел з мінеральною водою різних консистенцій. Є також термальні води й лікувальні солоні ропи.

         На завершення про чудово проведений захід діти отримали розмальовки, які мали змогу залишити собі на пам’ять.

Захід проведено у рамках співпраці Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру (ЗОЕНЦ) з Міжрелігійним та громадянським природоохоронним форумом Східної Європи (IRCEF) за проєктом „Відповідальність за Творіння та жінки Карпат”, що реалізується IRCEF у співпраці з природоохоронними підрозділами Церков за партнерської підтримки Архідієцезії Бамберга, дієцезії Вюрцбурга та Реновабіс (Організація допомоги Східній Європі від Католицької Церкви в Німеччині). 

Оксана СТРІЧКО,

методистка відділу екології та природоохоронної роботи ЗОЕНЦ;

Ольга ВЕЛИЧКАНИЧ,

завідувачка відділом біології та дослідно-експериментальної роботи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *