Як збирати й заготовляти восени насіння квітів та про царство грибів йшлося на онлайновому засіданні методичного дня

Для того, щоб вирощувати квіти, людина восени має подбати про насіння. Саме про правила його збирання та заготівлі на онлайн засіданні 10 листопада розповіла керівниця гуртка ЗОЕНЦ „Юні квітникарі”, завідувачка відділу біології та дослідницько-експериментальної роботи, О. М. Величканич. Збір насіння квітів вважається тривалим і трудомістким процесом, проте, як же приємно навесні побачити паростки довгоочікуваних квітів, насіння яких зібрано, збережено і висаджено власноруч! Працюючи під гаслом „Збираємо насіння самі” вихованці гуртка забезпечують не тільки себе безкоштовним та якісним посадковим матеріалом, а й своїх друзів та сусідів. Виступаюча зупинилась на колекціонуванні насіння квітів. Присутні довідались і про способи оформлення колекції.

Такі заняття учням надзвичайно корисні. Адже, створюючи біоколекцію, дитина  відкриває для себе чимало нової, корисної інформації. А в подальшому колекціонери найчастіше стають великими експертами в своїй галузі.

Завершився виступ майстер-класом з виготовлення паперових пакетиків для зберігання зібраного насіння. Ольга Величканич наголосила, що ні в якому разі не можна зберігати насіння в поліетиленових обгортках, насіння має „дихати”, інакше заснядіє.

Презентація О. М. ВЕЛИЧКАНИЧ
Виготовляємо паперовий пакет для насіння квітів

 Вивчаючи царство грибів, вихованці гуртка „Основи фенології” набувають дослідницької компетентності. Про те, як відбувається її розвиток, розповіла в онлайн режимі керівниця  гуртка В. В. Фляшко. На занятті педагог широко використовує метод мозкового штурму, екскурсії в осінній ліс, ігри „Розумний м’яч”, „Продовж речення”. В групах проводиться дослідження грибів за планом, за яким діти розповідають про зовнішній вигляд гриба, на що він схожий, які асоціації викликає, корисний чи шкідливий. Після проведення досліджень, юннати виступають зі звітами і роблять висновки.

Презентація В. В. ФЛЯШКО

Підсумовуючи, В. Ю. Кузьма, заступник директора з навчально-виховної та методичної роботи ЗОЕНЦ, сказав, що слід відмітити виступ Ольги Величканич, який  гармонійно поєднав теоретичну і практичну частини демонстрації досвіду роботи.

Презентація Вікторії Фляшко теж заслуговує на увагу, адже вона досить повно розкрила тему і показала якими  формами керується при її подачі  на заняттях гуртка.

Л. І. Бокій, завідувачка відділу інформаційно-методичної роботи, зробила експрес-огляд фахових періодичних видань та сайту ЗОЕНЦ.

На завершення О. В. Геревич, директор ЗОЕНЦ, подякував доповідачам за належно підготовлені матеріали і виступи, коротко проаналізував їх.  Ознайомив педагогів з листами та наказами, що надійшли до закладу з департаменту освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації, Національного еколого-натуралістичного центру. Наголосив про необхідність відповідально поставитися до щеплення проти COVID-19, тобто обов’язкового вакцинування всіх працівників екоцентру та філії „Арніка”, щоб не бути відстороненим від роботи. Поінформував педагогів про підготовку до дитячої науково-практичної конференції, приуроченої ювілейній, 75-й річниці, юннатівського руху на Закарпатті, що заплановано провести на базі ЗОЕНЦ 27 листопада.

Також О. В. Геревич повідомив про ініціювання обласного природоохоронного конкурсу „Діти, дерева, довкілля” у контексті  ініціативи президента нашої жержави щодо масштабного озеленення України.

Людмила БОКІЙ,

завідувачка відділу інформаційно-методичної роботи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *