Вивчаємо рідне Закарпаття

12 жовтня в рамках подальшої реалізації педагогами ЗОЕНЦ Концепції екологічної освіти України,  природоохоронної програми „Вивчаємо заповідні території краю”  для юннатів екоцентру організована цікава краєзнавча подорож унікальними місцями краю.

Дорогою до Великоберезнянщини, спочатку відвідали сироварню „Перечинська  мануфактура”, створену у 2017 році, де виготовляють унікальні сири із липою, евкаліптом, горіхом, помідором (томатом), чорний, червоний та синій. Учасники екскурсії із захватом слухали розповідь власника Олексія Синельніковапро те, як створюються справжні якісні сири, а також мали змогу продегустувати різноманітну за смаком та кольором продукцію і скуштувати натуральний березовий сік.

Наступна зупинка – основні об’єкти пізнавальної екскурсії вікові дуби в с. Стужиця. Найстарший  – дуб „Чемпіон” віком 1300 років, що має обхват стовбура 9,6 метрів. До речі, у 2010 році Дуб Чемпіон став призером Всеукраїнського конкурсу „Національне дерево України„, посівши 3 місце в номінації „Найстаріше дерево України”. Трохи поступається йому за віком Дідо-дуб, йому 1100-1200 років. Слід зазначити, що відвідини стужицьких дубів  приурочено також  V етапу Всеукраїнського конкурсу „Вчимося за повідувати”, оскільки саме на цьому етапі пропонується вивчення вікових дерев рідного краю.

Юннати також довідалися, що за горою від Стужиці, також є цікавий пам’ятний знак. Саме тут у 1866 році впав найбільший у Європі метеорит. Великий уламок, що був знайдений поблизу  села Княгиня, зберігається в Імператорському музеї  Відня.

На зворотньом ушляху, на центральній площі смт. Перечин, ми зупинилися біля двох цікавих пам’ятників. Один з них – славетному листоноші Федору Фекеті, інший – міні-скульптурка жабці, оскільки саме в с. Тур’ї  Ремети Перечинського району ловлять жаб та споживають жаб’ячі лапки.

Юннати були у захваті від подорожі, адже вони дізналися багато нової цікавої інформації про свій рідний край, і налаштовані й надалі досліджувати унікальні об’єкти та традиції Закарпаття.

Ольга ВЕЛИЧКАНИЧ,

завідувачка відділу біології та дослідно-експериментальної роботи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *