Вивчаємо птахів, виховуючи природолюбів

Життя людей нерозривно пов’язане з крилатими друзями. Птахів вважають санітарами лісів, полів, садів, адже вони знищують комах-шкідників та гризунів, поїдають насіння бур’янів. Людська діяльність призводить до скорочення чисельності деяких видів птахів, і вони потрапляють на сторінки Червоної книги. Ось чому необхідно оберігати птахів, допомагати їм вижити в складних умовах.

Зима – складний період в житті птахів. Дехто відлітає у теплі та багаті кормом краї, а ті, які залишилися зимувати, потребують найбільшої допомоги.

Саме вивченню птахів Закарпаття, зокрема і зимуючих, було присвячено заняття з учнями 2 класу «Єрусалим» Ужгородського греко-католицького приватного ліцею «ТеоБенд», яке провела Ольга Величканич, завідувачка відділу біології та дослідницької роботи Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, експертка ІЕРС.

         Під час заняття юні дослідники птахів з’ясовували, які зимуючі та перелітні птахи мешкають в нашому краї, відмітили особливості їх зовнішності, харчування та поведінки. Окрему темою для обговорення були ті види птахів, які занесені до Червоної книги України, і причини скорочення їх чисельності.

         Діти відгадували загадки про птахів, розповідали, де саме в нашому місті їх можна зустріти, грали у гру «Вчимося любити природу», з’ясовували, за якими діями можна зрозуміти, любить людина птахів чи ні і чому.

         На цьому занятті ми здійснили апробацію дидактичних роздаткових матеріалів з теми «Птахи». Діти детальніше ознайомилися із гарним зимуючим птахом – снігурем, розмальовували зображення птаха, з’ясовували його харчові вподобання та виконували завдання.

Також  велику цікавість викликала у дітей гра «Вивчаємо рослинний і тваринний світ граючись». Виконуючи завдання на картках «Зимуючі та перелітні птахи», «Де чий дзьоб?», юні природолюби закріпили знання про найбільш поширених птахів України, продемонстрували обізнаність щодо дивовижних птахів світу та вправлялися у спостережливості.

            Турботу про птахів може і повинна проявляти кожна людина. Найдоступніші способи турботи про збереження птахів у природі – виготовлення і розвішування штучних гніздівель, годівничок. Ми впевнені, що екопросвітницька робота сприятиме тому, що діти виростуть екологічно свідомими і стануть активними захисниками тваринного і рослинного світу!

Захід проведено педагогами Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді спільно з Institute of Ecological and Religious Studies – IERS (керівник Oleksandr Bokotey) та Союзом охорони природи Німеччини (NABU Bundesverband, NABU International) , координатори проєкту Ivan Tymofeiev (NABU), Nataliya Kulya (IERS).

Ольга Величканич,

завідувачка відділу біології та дослідницько-експериментальної роботи ЗОЕНЦ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *