Вивчаємо і охороняємо біорізноманіття природи

Біорізноманіття – це різноманітність видів, що населяють планету Земля (тварин, рослин, грибів, водоростей, бактерій, вірусів і т.д.).

 Іншими словами, біорізноманіття можна побачити скрізь навколо нас, і ми самі є його частиною. Біорізноманіття складно визначити кількісно, оскільки існує безліч мікроскопічних організмів і видів, що живуть приховано або просто ще не відкритих. На сьогоднішній день в світі зареєстровано приблизно 1,9 млн. видів живих істот, але це лише верхівка айсберга. Вивчення біорізноманіття також включає спостереження за його змінами в просторі і часі.

Так днями відбулась цікава пізнавальна екскурсія берегами Ужа для вихованці ЗОЕНЦ, з метою ознайомлення з видовим біорізноманіттям флори та фауни прибережної зони річки Уж в Боздошському парку та привернути увагу до його збереження. Під час екскурсії юні природолюби спостерігали за рослинами і тваринами, ознайомилися з правилами екологічно грамотної поведінки в природі. Основним завданням було сфотографувати та визначати найбільш поширені рослини і тварини даного регіону, здійснити їх морфологічний опис. З чим юні природолюби впорались на відмінно!

Крім того, юннати дізналися про те, яку важливу роль для річки відіграють прибережні рослини. Ознайомились з представниками лікарських рослин, яких багато виявилося на березі, обговорили їх властивості, особливості будови квітки, плодів та листочків. Бачили кілька видів подорожника, кропиву глуху, люцерну, акацію, горіха волоського та багато інших видів. Також цікавим для гуртківців виявився, синяк звичайний, про існування та властивості якого раніше діти не знали.

Йдучи набережною парку натрапили на повалене дерево ясена звичайного, підсумували, що це є наслідком сильного вітру. Так як територія парку відноситься до заповідного фонду тут заборонено здійснювати руб­ки повалених та всихаючих дерев. Водночас дерево є зараз притулком для багатьох видів тварин.

Юні охоронці дружньо і завзято прибирали невеличку ділянку від сміття, робили багато фотографій, щоб потім взяти участь у розіграші призів за найкращі фото природи.

Підсумком екскурсії було обговорення питання: „Що я можу зробити для збереження біорізноманіття?”

Адже відомо, що збереження біологічного різноманіття передбачає охорону водночас і окремих особин, їхніх груп у межах певної території, й екосистем у цілому разом з їхнім середовищем існування. Захист біорізноманіття вимагає участі всіх людей на планеті Земля. Таким чином діти зробили висновок, що кожен з нас може допомогти на своєму рівні, і при цьому необов’язково кардинально змінювати свій спосіб життя. Для цього кожен день необхідно робити кілька простих речей: їсти місцеві та сезонні продукти, економити воду, переходити на більш енергоощадні технології,  робити з побутового сміття компост, ходити пішки, відмовитись від покупок непотрібних та одноразовий речей, більше дізнаватися про ті види тварин і рослин, які нас оточують.

Оксана Кремінь,

завідувачка відділу організаційно-масової роботи ЗОЕНЦ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *