Виховні бесіди вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру

29–30 вересня вшановуємо 81-ші роковини від початку масових розстрілів, здійснених гітлерівцями у Бабиному Яру (29–30 вересня 1941 року).

Бабин Яр – місце пам’яті та некрополь близько 100 тисячпм цивільних громадян і військовополонених, розстріляних нацистами у 1941–1943 роках. Серед них – десятків тисяч євреїв, а також українських патріотів, військовополонених, ромів та інших громадян, навіть, пацієнтів психіатричної лікарні імені Павлова.

Масовий розстріл євреїв у Бабиному Яру став символом „Голокосту від куль” нацистської політики масового знищення людей. Нацисти знищували євреїв  як соціокультурну й етнорелігійну спільноту.

28 вересня керівниця гуртка Ганна Косик, яка працює при Приборжавському ЗЗСО І-ІІІ ступенів для своїх гуртківців провела виховну бесіду „Трагедія Бабиного Яру”. Старші дівчата-гуртківці підготували доповіді для маленьких юннатів про закатованих жертв нацистської політики у Бабиному Яру.

29 вересня керівниці гуртків Оксана Кремінь, Ірина Катрич для вихованців ЗОЕНЦ провели урок-реквієм на тему: „Бабин Яр – без права на забуття”

Діти дізналися про трагічні сторінки історії – Голокосту, про факти, які призвели до умисного винищення євреїв, а також незліченної кількості представників інших націй, жахливу політику нацистського фашизму, та про свідчення людей, які бачили пекло.

До того ж, юні громадяни побачили  фотоматеріали, як виглядає Бабин Яр у наш час, почули розповідь  про  пам’ятники, встановлені на місці трагедії. Пізнавальними  були для юннатів історичні факти про українських видатних діячів, які загинули від рук німецьких загарбників у Бабиному Яру.

На завершення юннати виготовили тематичний плакат: „Бабин Яр – дорога смерті”.

МИ ПАМ’ЯТАЄМО!!!

Оксана КРЕМІНЬ,

завідувачка відділу організаційно-масової роботи ЗОЕНЦ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *