Вихованці ЗОЕНЦ за життя без СНІДу

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Міжнародна акція „16 днів проти насилля”. Вона започаткована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства в 1991 році. В цей період є й інші важливі дати: 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок, 1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом, 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством, 3 грудня – Міжнародний день інвалідів, 5 грудня – Міжнародний день волонтера, 6 грудня – річниця інциденту в Монреалі, 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією,

10 грудня – Міжнародний день прав людини.

6 грудня педагоги разом з  юннатами ЗОЕНЦ також долучились до  Міжнародної акції проти насилля та Міжнародного дня боротьби зі СНІДом.  Традиційно, розпочав масово-виховний захід директор ЗОЕНЦ Олександр Васильович Геревич, який розповів про важливість відзначення днів цього періоду, а також наголосив, що проблема ВІЛ\СНІДу є не тільки медичною, а й соціальною. Для її вирішення необхідне прозоре  ознайомлення дітей із ВІЛ захворюванням, з його небезпекою, та методами профілактики.

Методистка відділу організаційно-масової роботи Мирослава Вайдич підготувала інформаційну презентацію, в якій розповіла про мету та історію виникнення акції, види насильства та їх характеристику. Особливо, звернула увагу вихованців на кібербулінг, який дуже поширений в сьогоденні.

Одним з днів цього періоду, а саме 1 грудня, в усьому світі відзначають Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Цей день служить нагадуванням про необхідність зупинити глобальне поширення епідемії ВІЛ\СНІДу.

З нагоди відзначення цього дня, відділ організаційно-масової роботи організували зустріч з представником Закарпатського обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Іванною Ярославною Гуцол, яка змістовно та зрозуміло для юннатів розповіла про те, яку серйозну небезпеку для життя людини несе ця глобальна проблема,  наголосила, що цей день став одним з найбільш вагомих міжнародних днів здоров’я, а відзначення його є можливістю підвищити рівень обізнаності про це захворювання та його профілактику. Додавши статистику захворювання в Україні, наголосила  скільки людей  ходить поміж нас, які навіть не знають що вони ВІЛ- інфіковані. Юннати отримали інформацію про шляхи передачі інфекції, її стадії та ознаки, усвідомили зв’язок між способом життя і ризиком інфікування, а також обговорили проблему толерантного ставлення до ВІЛ-інфікованих. Протягом бесіди діти активно задавали питання,  на які отримували змістовні відповіді.

Ми сподіваємось, що дана зустріч розширить у юннатів   знання про небезпеку епідемії, як уберегти себе від цього страшного захворювання, як зробити правильний вибір у житті, а також як виховувати  почуття відповідальності за власну поведінку та ведення здорового способу життя.

Мирослава ВАЙДИЧ,

методистка відділу організаційно-масової роботи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *