Всеукраїнський збір юних ботаніків пройшов на легендарному острові Хортиця

28-30 травня у м. Запоріжжя відбувся VІІІ Всеукраїнський експедиційно-польовий збір команд юних ботаніків, який зібрав юних дослідників природи із 16 областей України.

Нашу область представляли вихованці обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Пашко Анастасія, Маслянка Мар’яна і Левчак Оксана.

У рамках заходу було проведено:

  • фотовиставку „Флористична цінність рослин-ендеміків місцевих пам’яток природи та об’єктів природо-заповідного фонду регіонів”. Команда ЗОЕНЦ представила на виставку фотороботи „Рододендрон карпатський”, гірська квітуча рослина відома під назвою Червона рута (східно-південно-карпатсько-балканський субендемік, занесений до Червоної книги України під ІІ категорією охорони), „Дзвоники карпатські” (реліктовий ендемічний вид на північно-східній межі ареалу) та „Зубниця залозиста” (релікт третинного періоду, субендемік);
  • презентації досвіду дослідницької діяльності під час експедицій на території природно-заповідного фонду. Юннати представили роботу „Вивчення пізньоцвіту осіннього в урочищі „Пасіки” Ужанського національного природного парку”;
  • ботанічні практикуми, що проходили безпосередньо на території Національного заповідника „Хортиця”, розташованого на о. Хортиця – найбільшому острові на Дніпрі, унікальному природному та історичному комплексі. Під час практикуму команди вивчали і описували аборигенні деревно-чагарникові рослини біостанції Запорізького національного університету, а також рідкісні та зникаючі рослини знаменитого острову.              

Обробка результатів та захист мультимедійних проектів-звітів за підсумками ботанічного практикуму відбулися на базі біологічного факультету Запорізького національного університету.

Для педагогів – керівників делегацій було організовано цікаві екскурсії до „Музею судноплавства” та по території Запорізького Національного університету.

Робоча програма була змістовною, цікавою, пізнавальною і розважально насиченою, в ній знайшлося місце і для відвідання Запорізького муніципального театру-лабораторії „Vie”, де учасники практикуму переглянули цікаву сучасну виставу „Віддамся за роботу”, та культпохід до кінотеатру на прем’єру фільму „Алладін”.

Найцікавішим, мабуть, був третій день Збору. Педагоги та юні ботаніки побували на екскурсії в Історико-культурному комплексі „Запорозька Січ, де ознайомилися з історією Запорозького козацтва, матеріальною і духовною культурою протягом всього історичного періоду його існування.

Вразила всіх і величезна споруда ДніпроГЕС, яку мали можливість бачити з острова.

На завершення учасники переглянули виступ кінного театру запорізьких козаків. Усі із захопленням, затамувавши подих, спостерігали за вправністю, сміливістю та влучністю сучасних козаків – нащадків славного козацького роду.

Підсумки Всеукраїнського збору команд юних ботаніків підвели на мальовничих берегах Дніпра. Команда Закарпаття отримала наступні нагороди:

  • грамоту Національного еколого-натуралістичного центру за І місце у фотовиставці „Флористична цінність рослин-ендеміків місцевих пам’яток природи та об’єктів природо-заповідного фонду регіонів”;
  • грамоту Національного еколого-натуралістичного центру (НЕНЦ) за ІІ місце в конкурсі-презентації виконання завдань ботанічного практикуму на території Національного заповідника „Хортиця”;
  • грамоту НЕНЦ за ІІІ місце в конкурсі-презентації досвіду дослідницької діяльності під час експедицій на території природно-заповідного фонду свого регіону;

Також  грамотою  НЕНЦ нагороджено Величканич Ольгу Михайлівну, завідувача відділу біології та дослідницько-експериментальної роботи ЗОЕНЦ, керівника команди юних ботаніків Закарпатської області за проведену організаційну роботу із залучення школярів і молоді до виїзних форм навчання, якісну підготовку до участі у конкурсах і змаганнях в рамках VІІІ Всеукраїнського експедиційно-польового збору команд юних ботаніків.

Ольга ВЕЛИЧКАНИЧ,

завідувач відділу біології та

дослідницько-експериментальної  роботи ЗОЕНЦ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *