Всеукраїнську ювілейну естафету приймало Закарпаття і ознаменувало її природоохоронним івентом

Закарпатські позашкільники еколого-натуралістичного напряму, перейнявши від Волині символічний кубок та презентаційний альбом „Стежками юннатівського руху”,  активно і креативно підтримали всеукраїнську ювілейну естафету.  В цьому році юннатії України виповнюється 95.

До естафети долучились юннати ЗОЕНЦ у День відкритих дверей 25 вересня. На святі, приуроченому Дню позашкільника та Дню юного натураліста, школярі із цікавістю послухали виступ директора закладу Олександра Геревича, який розповів про історію юннатівського руху на Закарпатті, наголосив на важливості вивчення, дослідження й охорони довкілля, раціонального, екологічно грамотного використання природних ресурсів. Він повідомив про естафету, запропоновану Національним еколого-натуралістичним центром, її актуальність і роль в можливості обміну досвідом своєї роботи поміж закладами позашкільної освіти України.

Олександр Геревич розповідає про юннатівську алею, закладену 19 років тому

До позитивних справ в рамках естафети педагоги ЗОЕНЦ додали нові природоохоронні активи.  Так, 28 вересня, висадили  саджанці гінкго білоби. Розпочалась акція з Боздоського парку, що в Ужгороді. Тут у червні 2001- го, дев`ятнадцять років тому, вихованці екоцентру посадили  саджанці магнолій, болотного кипарису та гінкго білоби. Тоді юннатівська алея нараховувала 30 деревцят. Зараз з усіх залишилось всього 4  гінкго білоби. Педагоги, щоб відновити алею, вирішили щороку доповнювати її новими саджанцями. Естафета саме поклала початок з її відновлення. А до своїх дерев, які  виросли, приходять вже дорослі юннати, щоб помилуватись їхньою  кроною і згадати дитинство.

Продовжилась акція у дендропарку ЗОЕНЦ, де також висадили саджанця гінкго білоби. До речі, виростив їх з насіння, зібраного з юннатами у  саду Лаудона, відомий на Закарпатті дендролог Адальберт Рішко, який у ті роки працював у екоцентрі керівником гуртків.

Не залишились осторонь естафети й інші екоцентри нашого краю. 

У Виноградівському райЕНЦ 23 вересня на Дню відкритих дверей відбувся захід під гаслом „У юннатії кордонів немає”.

В рамках акції вихованці екоцентру взяли активну участь у районному етапі Всеукраїнського конкурсу з флористики та фітодизайну „Юннати України”.

Під час конкурсу юні флористи та фітодизайнери втілювали свої проєкти у номінації „Квіткові килими”, використовуючи знання та навички, здобути під час гурткових занять. Діти створили неповторну красу, використовуючи колір, форму, фактуру природних та декоративних матеріалів.

На розгляд журі було представлено наступні квіткові килими: „Юннатія – казкова країна”, „Справжній друг природи”, „Перлина-Україна”, „Краса Закарпаття очима юннатів”, „А сорочка мамина”.

Після того, як остання квіточка у килимі зайняла своє місце, юні флористи підготували творчий захист своїх проєктів, перетворившись у поетів, співаків, музикантів та акторів.

За підсумками журі, кожна команда стала переможцем в певній номінації, а саме:

  • за креативний підхід до розкриття тему конкурсу – проєкт „Природа Закарпаття очима дітей” (керівник гуртка Мельник Оксана Іванівна);
  • за патріотичні нотки у висвітленні теми – проєкт „А сорочка мамина” (керівники Маринченко Людмила Михайлівна та Баник Мирослава Михайлівна);
  • за веселкове розмаїття барв квіткового килиму – проєкт „Справжній друг природи” (керівник гуртка Чабрун Галина Василівна);
  • за яскраву палітру квіткового килиму – проєкт „Перлина-Україна (керівники Кляп Юрина Михайлівна та Лихтей Тетяна Василівна)”;
  • „Ми роду юннатівського діти, землі української цвіт!” – проєкт „Юннатія – казкова країна” (керівник Шереш Світлана Станіславівна).

Юннатія Тячівщини теж відзначила 95 річчя юннатівського руху в Україні.

В рамках відзначення ювілею та Всеукраїнської естафети “Стежками юннатівського руху” в період з 22 по 24 вересня 2020 року з юннатами Тячівщини  проведено найрізноманітніші заходи, а саме: святкова педагогічна рада, майстер-класи, дослідницькі роботи, конкурси малюнків, екологічні квести, посвяти в юннати.

На завершення естафети відеостудією „Дивосвіт” та Тячівським райЕНЦ виготовлено відеоролики. А символічний кубок та книгу з побажаннями й вітаннями від учасників природоохоронного руху Закарпаття передано Івано-Франківському обласному центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді.

Людмила БОКІЙ,

завідувачка відділу інформаційно – методичної роботи ЗОЕНЦ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *