Всесвітній день здоров’я довкілля педагоги ЗОЕНЦ відзначили в „Арніці”

23 вересня 2021 року педагоги відділу екології та природоохоронної роботи Закарпатського екоцентру О. П. Стрічко,  І. С. Катрич завітали у  філію закладу – „ Арніку ”, щоб провести масово – виховний івент до Всесвітнього  дня  здоров’я  довкілля.

          Починаючи з 2011 року, люди у всьому світі святкують Всесвітній день здоров’я навколишнього середовища. Свято засноване в Індонезії та відзначається щорічно .

         Ініціатором свята виступає Міжнародна федерація здоров’я довкілля з метою привернення уваги громадськості до питань навколишнього середовища та його стану. 

         Щороку федерація оголошує спеціальну тему для організації різних заходів та привернення уваги населення до проблем оточуючого середовища. В цьому році темою стали “Пандемії”, які сколихнули всю планету (216 країн). За даними ВООЗ, це не тільки COVID-19, а і пандемія грипу HINI, MERS, ГРВІ, менінгіт, Ебола та холера.

Про те, як зберігати чистоту довкілля, правильно сортувати сміття, дбати про природу, розповіла методистка відділу екології та природоохоронної роботи Оксана Павлівна Стрічко.

          Педагог наголосила, що джерела забруднення  бувають дуже різноманітні: серед них не тільки промислові підприємства і паливно-енергетичний комплекс, а й побутові відходи, відходи сільськогосподарської діяльності (зокрема, тваринництво), транспорту, а також хімічні речовини, які людина цілеспрямовано вводить до екосистеми для захисту корисних продуцентів від шкідників, хвороб і бур’янів. У погіршенні екологічної ситуації найчастіше звинувачують різноманітні підприємства, які викидають у повітря шкідливі речовини. Дійсно підприємства найбільше забруднюють навколишнє середовище, але не тільки вони є винуватцями екологічних проблем. Кожен з нас вносить свою краплю в цю справу, викидаючи сміття, вирубуючи дерева, забруднюючи водойми хімікатами тощо. Тому і цей день є прекрасною нагодою нагадати кожному з нас про необхідність зробити хоча б один крок до покращення стану довкілля. Кожен з дітей підросте і  візьме за правило інколи відмовлятися від поїздки на власному автотранспорті, посадити дерево, не залишати слідів відпочинку на природі та інші шкідливі звички, що її забруднюють.

         Після короткої розповіді про свято, діти переглянули цікаву презентацію, яку підготувала керівниця гуртків відділу екології та природоохоронної роботи Ірина Сергіївна Катрич. Вихованці ще раз переконалися, наскільки забруднюється наше довкілля,  що ми, дорослі, маємо докласти всіх зусиль, щоб залишити нашим нащадкам  екологічно чисте й здорове навколишнє природне середовище.

         Найцікавішим для дітей був квест, під час якого, відвідуючи зупинки, вони проявляли ініціативу, просторове й логічне мислення та творчу уяву до даної теми і з нетерпінням чекали нагородження команд.

Так, 3 місце посіли дві команди –  „Зелена мафія” і “Сині діаманти” ;

2 місце виборола команда „Жовта насолода” ;

Першими стала „Червона Оба- на”.

         Завершилася зустріч з вихованцями загальною фотосесією із задоволеними і щасливими посмішками на обличчі.

Турбуйтесь про природу  навколо себе!

Вона віддасть сторицею та подарує здоров’я  Вам та Вашим дітям!

                                                                            Оксана СТРІЧКО,

                 методистка відділу екології та природоохоронної роботи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *