Всесвітній день захисту домашніх тварин

30 листопада юннати ЗОЕНЦ долучились до відзначення Всесвітнього дня захисту домашніх тварин. Педагогами відділу біології та дослідно-експериментальної роботи підготовлено та проведено масово-виховний захід, присвячений всім одомашненим людиною тваринам.

Мета заходу – виховувати почуття відповідальності за все живе на планеті, за „братів наших менших”. Адже поряд з нами живуть вірні друзі – тварини. Вони відданими очима дивляться на нас, очікуючи уваги і любові. Всесвітній День захисту тварин покликаний об’єднувати зусилля людей у справі збереження тваринного світу нашої планети та в захисті прав домашніх тварин.

На значенні тварин в житті людини наголосив Олександр Васильович Геревич, директор ЗОЕНЦ. Він зауважив, що девізом цього Дня стали слова Маленького принца з твору Антуана де Сент-Екзюпері: «Ти назавжди у відповіді за того, кого приручив».

Із мультимедійної презентації про домашніх улюбленців, яку підготувала методист відділу Олександра Іванівна Токарєва, діти дізнались про Всесвітнє товариство із захисту тварин, яке нараховує більше 300 організацій зі всього світу. Діє також Конвенція про захист експериментальних тварин, домашніх тварин. В Україні прийнято закон 21 лютого 2006 року № 3447 „Про захист тварин від жорстокого поводження”.

Добробут тварин – це хороше здоров’я, фізичний та ментальний добробут, здатність задовольнити власні потреби.

Людина повинна мати для створення добробуту тваринам знання, навички, відчуття поваги до життя та живих істот.

Саме таких життєвих навичок, як турбота, піклування та відповідальність набувають юні натуралісти в еколого-натуралістичному центрі.

Любові, співчуттю, милосердю людина вчиться в дитинстві. З любов’ю до тварин в її душу приходить повага до іншого життя – неприйняття насильства.

Вихованці почули цікаві факти про котів та собак, про відомих на весь світ собак, про пам’ятники, встановлені їм.

Крім того, юні кореспонденти відеостудії „Дивосвіт” презентували свої відеоролики про тварин кутка живої природи: червоновуху черепаху, кролика та папужок.

Захід продовжився квестом, на 5 зупинках діти виконували різноманітні завдання: складали прислів’я про тварин, розв’язували сканворд про породи собак, розшифрували вислови тощо.

Підсумовуючи конкурси, команди – учасниці нагороджувалися грамотами ЗОЕНЦ.

Олександра Токарєва,

методист відділу біології та дослідно-експериментальної роботи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *