Вода – джерело життя, і в неї є своє свято

Всесвітній день водних ресурсів або День води відзначається щорічно 22 березня з 1993 року. У цей день держави проводять різні заходи, присвячені збереженню води. З давніх часів людина селилася поруч з водоймою, адже щодня кожному з нас потрібно воду. Педагоги відділу екології та природоохоронної роботи провели квест для відпочивальників філії “Арніка”. Багато цікавого діти дізналися про воду і все, що з нею пов’язано. Адже вода – найважливіша складова середовища нашого існування. Вода є джерелом життя на Землі – жодна клітина живого організму не може існувати без неї, 70 відсотків поверхні нашої планети займає вода.

Ознайомились юннати з цікавими фактами про воду, зокрема, що останніми даними ООН, приблизно кожні 7 з 10 літрів прісної води, які використовуються людиною, припадають на сільське господарство. Ще 2,2 літра „забирає” промисловість, а решта 0,8 літра витрачають домогосподарства. На добу людина втрачає 22,5 літри води. Тільки при диханні людина втрачає в середньому більше 300 грамів води.

Багато вчених вважають, що проблема не в нестачі води,
а в її нераціональному використанні. На цьому наголосила завідувачка відділу екології та природоохоронної роботи Мирослава Копча, вона розповіла як берегти воду, дбайливо ставитися до річок, озер, тому що численні ріки напоюють озера й моря, очищають та зволожують ґрунти, живлять флору і фауну. А малі річки формують 60 відсотків водних запасів.

         Методистка відділу Оксана Стрічко розповіла про проблеми сьогодення. На жаль, більшість басейнів річок і водойм, із яких, переважно, і забезпечуються потреби населення у воді, не можна вважати екологічно безпечними. В деяких містах, і в окремих регіонах відхилення води від норми сягає 70 – 80 відсотків. При чому продукти людського господарювання у вигляді стоків вже дістались навіть підземних вод. Далеко не в усіх регіонах підземні води відповідають вимогам питної води. Як наслідок, значна частина населення використовує для питних потреб недоброякісну воду, в результаті чого погіршується здоров’я населення.

         Під час проходження зупинок квесту вихованці вивчили річки та пригадали їх розташування на карті  – „ Водойми України ”.  Називали океани і  основні водні артерії, а також  види забруднень річок та антропічний вплив на стан водойм.

         Отримавши грамоти за участь у квесті, діти пообіцяли дбати, оберігати і очищати  русла річок, економити питну воду в побуті та в господарстві.    Кожен з нас повинен пам’ятати, що природні запаси води обмежені. Тому необхідно економити воду і бережливо ставитись до водних ресурсів.

Мирослава Копча,

в.о. завідувачки відділу екології та природоохоронної роботи;

Оксана Стрічко,

методистка відділу екології та природоохоронної роботи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *