Весело й цікаво пройшло заняття із дітьми переселенців про ранньоквітучі рослини. Так забуваються жахіття війни

Педагоги Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Ганна Андрусь і  Марина Павко провели заняття з дітьми переселенців у ЗЗСО №6. Тема заняття: „Рослини навесні. Ранньоквітучі рослини”.

     Цікаво і весело розпочалося заняття.  Познайомитися дітям допомогла морська свинка, яку педагоги принесли із еколого-натуралістичного центру. Дітки підходили почергово до тваринки і називали своє  ім’я, і з якого міста вони приїхали. Була позитивна і невимушена атмосфера. Всі переконалися, що контакт із тваринками позитивно впливає на дітей.

       На занятті діти дізнались про весняні зміни в природі, ознайомились з квітами, які приносять весну – перші, ніжні, тендітні, чарівні й неповторні (підсніжники, мати-й-мачуха, білоцвіт весняний, проліска дволиста, шафран, медунка, барвінок, конвалії). Дивно, але ці квіти не бояться раптового снігу, морозу. Вони є символом пробудження природи від зимового сну. Проте люди завдали чимало шкоди ранньоквітучим рослинам. Багато з ранньоквітучих занесено  в  Червону  книгу України, тому стали рідкісними. Пам’ятаймо: найкраща квітка та, що квітує там, де росте. Не губіть її!

Велика увага на занятті зверталася на виховання у дітей бережливого ставлення до природи.

    Закріплення вивченого матеріалу пройшло в ігровій формі.  Діти поділилися на дві команди – „Підсніжники” і „Конвалії” . Розгадували кросворд „Квіти весни”, загадки про весняні квіти, вікторину „Чи знаєш ти первоцвіти”, розмальовували  їх. Перемогла дружба.

 Всі залишилися задоволеними і щасливими.

                                                                                         Марина Павко

                                                                                         керівниця гуртків ЗОЕНЦ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *