Великий зимовий облік птахів провели юннати в ЗОЕНЦ

  Керівниця гуртка „Юні флористи ” Білківського ЗЗСО разом зі своїми вихованцями провели зимовий облік птахів на подвір’ї  закладу. Зима видалася напрочуд сніжною. Юннати відмітили велику кількість горобців (24) та ворон (18). Юннати з цікавістю спостерігали у бінокль за малечею облікованих птахів. У годівнички діти насипали зерна.

Вже стало доброю традицією проводити з юннатами Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Великий зимовий облік птахів. Він проходить щорічно в останні тижні місяця (з 18 до 25 січня).

Захід присвячувався вивченню птахів у всьому світі. Завдяки простоті проведення та незначним витратам часу, Великий зимовий облік знайшов широку підтримку, як  серед  дітей, так і дорослих, забезпечуючи нас щорічно необхідними даними про зимуючих пернатих. З року в рік кількість учасників Великого зимового обліку птахів зростає, що допомагає нам отримати важливі дані про стан популяцій загальнопоширених видів птахів.

У цій зимовій події беруть участь усі бажаючі. Що для цього потрібно? Лише занотовувати кількість і види птахів, побачених протягом години біля годівниці, на подвір’ї, в саду, парку.

Головна мета зимового обліку – з’ясувати чисельність птахів і види, які залишилися зимувати поряд із нашими домівками.

Вихованці нашого закладу спостерігають за птахами у дворах будинків, парках, скверах, на шкільних подвір’ях – в межах населеного пункту. Птахи є найактивнішими вранці. Якщо обліковувати їх у цю пору дня, є можливість побачити й нарахувати більше видів птахів.

Як правильно проводити Великий облік птахів?

1.Облік здійснюється протягом однієї години.

2.Зазначаються види та рахується кількість побачених птахів.

3.Наприкінці годинного обліку фіксується найбільша кількість кожного виду з птахів, яку можливо одночасно спостерігали за цей проміжок часу.

Зазвичай серед видів, що залишилися зимувати, можна обліковувати: ворон сірих, галок, граків, горобців хатніх, дятлів, синиць блакитних і великих, сойок, сорок, снігурів, омелюхів, голубів тощо.

Взимку птахи не стільки потерпають від холоду, як від голоду. Підгодівлю птахів проводять у період, коли їм складно знайти звичний корм, головним чином у снігову пору і аж до появи першої зелені.
Птахів слід поступово привчати до місць підгодівлі з тим, щоб вони надовго запам’ятали їх і поверталися сюди щодня. I, звичайно, їх необхідно підгодовувати постійно. Інакше пернаті, які вже звикли одержувати допомогу, опиняться в дуже скрутному становищі.

Дуже важливо знати, що може бути кормом. Це – сало свіже, не солоне; горішки не солоні; різноманітне насіння соняшникове, гарбузове, не солоне, не смажене; просо, подрібнене кукурудзяне зерно; крихти печива. Не варто підгодовувати птахів свіжим хлібом. Оскільки хліб для голодного птаха, швидко наповнює порожній шлунок, і починається процес бродіння, яке загрожує життю пташки.

Інколи можна підгодовувати і картоплею відвареною в мундирі, яку, перш ніж покласти в годівницю, варто подрібнити на частини. Ще можна підмішувати до зерна у годівницю насіння маку в невеликій кількості.

Необхідно кожному проявити небайдужість і знайти можливість допомогти пернатим друзям узимку. За турботу впродовж усього року вони віддячать людям сторицею.

Оксана СТРІЧКО,

 методистка відділу екології та природоохоронної роботи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *