Вчителі-початківці УжНУ відвідали ЗОЕНЦ

Цьогоріч вперше в Ужгородському національному університеті вчаться студенти, які після закінчення вузу працюватимуть вчителями початкової школи. Для вчителів – початківців УжНУ організував екскурсію у Закарпатський обласний еколого-натуралістичний центру учнівської молоді, з яким  співпрацює не один рік.

Екскурсія в ЗОЕНЦ

Відвідини позашкільного закладу не випадкові, оскільки екологічне виховання дітей  важливо починати  вже з раннього дитинства. Тоді є надія, що ці діти виростуть екологічно свідомими і культурними людьми. В старшому  віці, як доводить практика, переконувати  учнів в необхідності збереження довкілля і раціонального використання природних ресурсів дедалі складніше. Цьому потрібно вчити. І саме педагоги початкових класів, вихователі груп продовженого дня  можуть ефективно реалізовувати освітні природоохоронні програми.  А для цього їм і самим  необхідно навчитися, як знайомити дітей із складним, еволюційно злагодженим механізмом функціонування живої природи доступним і цікавим для дітей способом. Які форми й методи педагогічної діяльності при цьому застосовувати, щоб домогтися бажаного  позитивного результату,  тобто щоб виховати учнів не просто природолюбами,  знавцями рослинного і тваринного світу, але й, обов’язково, природоохоронцями.

Цікаво спостерігати за малим оленятком

Про все це розповів студентам директор еколого-натуралістичного центру Олександр Геревич і разом із методистами Мирославою Вайдич та Оленою Стельмах провів ознайомчу екскурсію творчими лабораторіями закладу.

Студенти в дендропарку

Екскурсія  не залишила байдужими студентів до живого світу природи, до якого вони доторкнулися, відвідавши учнівський дендропарк,  куток живої природи,  навчально-декоративну водойму та пташник вольєрного типу.

Також студенти разом з юннатами взяли участь в традиційній для ЗОЕНЦ екологічній акції з охорони птахів. Вони  разом з педагогами та юннатами випустили на волю боривітра. Про  пташку учасникам екскурсії розповіли його історію. Виявилося, малого боривітра, який ще не міг літати, підібрали ужгородці поблизу багатоповерхівок і принесли в екоцентр.

Боривітер прощається з екоцентром

Боривітер – це хижий птах роду соколів. В Україні гніздовий, перелітний, зимуючий вид. Боривітер поширений в Європі й Азії.  У невеликій кількості зимує на півдні нашої країни. Маса тіла 160—230 грамів, довжина – 33-39 сантиметрів, розмах крил – 65-80 см. Боривітер гніздиться повсюдно на деревах у старих гніздах воронових птахів, на кам’яних будинках та в норах у ярах. У кладці зазвичай 4—6 яєць. Самка висиджує яйця протягом 28 днів. Це корисний птах, який живиться переважно мишовидними гризунами і ящірками, а також великими комахами.

За час свого перебування в екоцентрі боривітер підріс, зміцнів, набрався сил і готовності стати на крило. Тому його, як і багатьох інших птахів,  відпустили в нове вільне життя.

Боривітер готується до польоту

Людмила БОКІЙ,

завідувач відділу інформаційно-методичної роботи ЗОЕНЦ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *