Ваше здоров’я – у ваших руках

(Інформація підготовлена за матеріалами інтернетмереж)

Всесвітній день здоров’я (World Health Day) відзначається щорічно 7 квітня в день створення в 1948 році Всесвітньої організації охорони здоров’я (World Health Organization, WHO). За час, що минув з того історичного моменту, членами Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) стали 194 держави світу. Щорічне проведення Дня здоров’я увійшло в традицію з 1950 року. Заходи Дня проводяться для того, щоб люди могли зрозуміти, як багато значить здоров’я в їхньому житті.

„Доброго здоров’я!” – так вітаються наші співвітчизники, а коли прощаються кажуть „Бувайте здорові!”, тобто бажають здоров’я і практично ніколи не замислюються скільки сенсу закладено у цих словах.

Так, що таке здоров’я?

Здоров’я – це не лише відсутність хвороб, це сукупність фізичних, духовних, психологічних, соціальних якостей людини, що є основною її довголіття і необхідною умовою здійснення творчих планів, умовою високої працездатності, створення міцної сім’ї, народження і виховання дітей.

Здоров’я – це гарний настрій та упевненість у собі. Фізичне здоров’я дає гарне самопочуття, бадьорість, силу. Психічне здоров’я дарує спокій, чудовий настрій, доброту, веселість. Соціальне здоров’я забезпечує успішність у навчанні, роботі. Але ніщо з цього не дається задарма. Для того, щоб зберегти своє здоров’я, треба докладати неабияких зусиль.

Стан здоров’я людини залежить на 20% від спадковості, на 10% від рівня розвитку медицини, на 20% від стану довкілля, на 50% від способу життя. Тому справедливі є слова: „Ваше здоров’я у ваших руках”.

         Здоров’я – це єдине, що не можна купити за гроші та обміняти на золото. Ваше здоров’я – це те, що визначає вашу тривалість життя. І чим більш недбало ви до нього ставитеся, тим менше відповідно будете жити. Зрештою, бути здоровим – це модно!

Багато людей зараз живуть, так ніби у них ще 9 життів. Шкідливі звички, відсутність спорту та банальної гігієни, все це призводить до проблем, хвороб та інших недугів, які ускладнюють життя і не дають насолодитися ним сповна. Але в порівнянні з 20 століттям, 21 століття пропагує здоровий спосіб життя, нехай не всі його приймають. Якщо раніше було модно стояти з сигаретою в руці, то зараз модно ходити в тренажерний зал. Спорт – це здоров’я. А коли здорова людина займається спортом, це похвально подвійно.

  Як говориться, „в здоровому тілі – здоровий дух”, і тут не можна не відзначити, що людина в хорошій фізичній формі живе куди веселіше, ніж людина з зайвою вагою та шкідливими звичками. Бути здоровим запрограмовано нашою природою, а ми всіляко намагаємося переписати цю „програму”.

Ви помічали, як проходить ранок курця або людини, схильної до пияцтва? Це пом’яте обличчя та перегар, мішки під очима та тремтячі пальці, невже так насправді вони і хочуть починати свій день замість того, що б прокинувшись посміхнутися новому дню, прийняти душ та з’їсти свій сніданок, ці бідолахи тягнутися за сигаретою або пивом що б похмелитися…

Ростити дітей необхідно лише в умовах здорового життя, інакше не чекайте нічого доброго, коли дитина підросте. Уберегти від усього ви природно не зможете, але дати основу до правильного життя здатен кожен.

В основі здорового способу життя лежать такі принципи:

  • раціональне харчування;
  • оптимальний руховий режим;
  • загартування організму;
  • особиста гігієна;
  • відсутність шкідливих звичок;
  • позитивні емоції;
  • інтелектуальний, моральний і духовний розвиток.

Здоровий спосіб життя робить нас енергійнішими, активнішими, дає нові емоції та дивовижно змінює всі аспекти життя, веде до здоров’я та довголіття.

Проблема здоров’я людини стала сьогодні однією з найбільш актуальних, поява і поширення „уханського вірусу” стало топ-темою останніх тижнів. Інформація постійно оновлюється в ЗМІ та соціальних мережах. Разом з достовірними даними ширяться безліч чуток і фейків.

Що таке коронавірус?

Коронавіруси – це велика родина респіраторних вірусів, що можуть спричиняти захворювання: від звичайної застуди до тяжкого гострого респіраторного синдрому. У світі реєструють COVID-19.

Діагностика. Як визначити на початкових стадіях коронавірус?

На початковій стадії коронавірус має такі ж симптоми, що і інші гострі вірусні захворювання. Визначити можуть тільки спеціальні тести.

Найпоширенішими симптомами є головний біль, кашель, лихоманка та утруднення дихання.

Новий штам коронавірусу може викликати тяжку форму пневмонії. В цьому його небезпека.

Важливо! Вчасне діагностування. Так як за симптоматикою коронавірус нічим не відрізняється від інших вірусних хвороб, то важливо відразу звернутись до лікаря. Якщо ви протягом останні 14 днів повернулись із країни, в якій зафіксовані випадки коронавірусу або ж спілкувались із людиною, яка контактувала із тим, хто прибув до України з країн де зафіксовані випадки коронавірусу – відразу попередьте про це свого сімейного лікаря. Надалі – лікар має алгоритм дій, що робити.

Шановні колеги педагоги,  дорогі наші юннати, пам’ятайте, що для профілактики захворювання слід дотримуватись таких стандартних рекомендацій:

  • часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами;
  • уникайте дотиків до свого обличчя;
  • уникайте близьких контактів з людьми із симптомами ГРВІ. Мінімальна дистанція — 1,5 метра.;
  • збалансовано харчуйтеся;
  • пийте достатньо рідини;
  • подбайте про достатню кількість сну;
  • не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження;
  • провітрюйте та зволожуйте приміщення;
  • ведіть здоровий спосіб життя;
  • самоізоляція – найдієвіший спосіб убезпечити себе від інфікування.
  • Сторінка Центру громадського здоров’я України
  • Офіційний сайт Міністерства охорони здоров’я України

У День здоров’я бажаємо всім працівникам ЗОЕНЦ та філії ”Арніка”, рідним наших юннатів  менше часу проводити в аптеках і більше – з близькими людьми. Адже позитивні емоції й хороший настрій допомагають зміцнювати імунітет.

Юннати під час карантину мають чим зайнятись.

Залишайтеся вдома, бережіть себе та будьте здорові!

Оксана КРЕМІНЬ,

завідувачка відділу організаційно-масової роботи

Фото О. Кремінь

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *