В ЗОЕНЦ завітали школярі з Луганської області, які відпочивають в „Арніці”

Сьогодні, 17 травня, Закарпатський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді відвідали відпочивальники його Воловецької філії „Арніка”- діти з Луганщини. Всього 30 осіб. Зустріч пройшла в рамках програми „Схід і захід разом”,   яку організували департамент освіти і науки Закарпатської ОДА та  громадські організації Луганської області „Ніхто, крім нас” та „Каскад”, керівники Віталій Доброжан і Сергій Бондарь.

Гості пройшлися  територією  закладу. Тут  методисти відділів  для гостей провели навчально-пізнавальну екскурсію.

Безпосередньо в приміщенні екоцентру  відвідали куток живої природи, де із захопленням знайомились із його мешканцями, зокрема:  тигровим удавом альбіносом,  полозом маїсовим, геконами, сомиками-акулами та кларіс, африканською великою гурамі,  іншими декоративними рибками, а також  морськими свинками, хом’ячками, шиншилами і різнобарвними папужками.  

Безліч позитивний емоцій викликали у луганчан і відвідини пташника вольєрного типу. Тут з цікавістю вони спостерігали за різними видами курей,  цисарками, фазанами, яскравим красенем-павичем, качечками – каюгами та гусьми угорської породи. Сподобався гостям і учнівський дендропарк з незвичними рослинами. Також спостерігали за черепахами, які живуть у тутешній навчально-декоративній водоймі.

Завітали гості і в дитячу екологічну відеостудію „Дивосвіт”, де побачили студії телебачення у мініатюрі з її монтажною, начиточною, знімальним павільйоном та прес-клубом.

На гостей, крім екоцентру, чекала і екскурсія містом Ужгород та його краєзнавчим і етнографічним музеями.

 Перш, ніж попрощатись з позашкільним закладом, гості поділилися своїми враженнями про відпочинок на Закарпатті. Ось кілька.

„ЗОЕНЦ вразив нас своєю природою та красою. Ми тут побачили справжніх кроликів, черепах, змій, ящірок, риб та кур, -говорить Владислава Романченко._- Ми побачили, як павич розкрив свій хвіст-віяло і зробили мільйон фото. Центр та його педагоги надзвичайно гостинні. Вони цікаво розповідали і все демонстрували наочно”.

„Мені дуже в екоцентрі сподобались тварини, їхні види і окрас. Ми немов потрапили у казку, яку не хочеться залишати. Ми обов’язково сюди повернемось”,- продовжила Марійка Шаповалова.

„Висловлюємо велику вдячність за прекрасно організований відпочинок дітей, – на останок говорить голова ГО „Ніхто, крім нас” Віталій Доброжан. – Цікаві та пізнавальні екскурсії у неповтору природу Воловеччини, де перебувають наші школярі. Діти також запам`ятали  поїздку в екопарк „Долина вовків” (неподалік с. Синевир), де  ознайомилися з тваринами, завезеними із різних куточків світу. Емоції переповняли дитячі серця.

Справжньою родзинкою стала екскурсія до Перлини Українських Карпат – славнозвісного Синевирського озера. Піднявшись на висоту 989 метрів над рівнем моря (саме на такій висоті розташоване озеро), всі були приємно вражені  красою довколишніх гір  і самої водойми.

Опинившись серед мальовничої тиші, кожен відчув його унікальність та магічну привабливість. Всі виявили бажання пройтись екологічною стежкою навколо озера, щоб ще раз відчути  легкий подих гірського вітру.

Наступним місцем зупинки був Реабілітаційний центр бурих ведмедів. Побачити найбільших хижаків України виявили бажання всі. У притулку для бурих ведмедів гості із захопленням слухали зворушливі історії про кожного клишоногого. Та це в минулому, зараз ведмеді живуть іншим життям. Наразі в Реабілітаційному центрі перебуває 12 ведмедів, для них тут створені всі умови, щоб вони почували себе комфортно і затишно”.

       „Звичайно, – завершує один з  керівників делегації Сергій Бондарь,- за цим всім стоїть нелегка праця колективу ЗОЕНЦ, за що їм окреме спасибі. Бажаємо всім удачі і нових успішних проектів у такій потрібній справі, яка об`єднує Схід і Захід”.

 Відділ інформаційно – методичної роботи ЗОЕНЦ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *