В ЗОЕНЦ відзначили Міжнародний день Землі
19 квітня 2019 року юннати Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді взяли участь у масово-виховному заході, присвяченому Міжнародному дню Землі.
Мета заходу: розширення знань учнів і виховання інтересу до пізнання навколишнього середовища; прищеплення любові до природи та бережливого ставлення до її ресурсів; сприяння активній участі юннатів у справі захисту навколишнього природного середовища.
Перед юннатами виступив Олександр Васильович Геревич , директор ЗОЕНЦ, який розповів про історію виникнення свята, наголосив на необхідності збереження природних багатств нашої чудової планети. Зокрема, відзначив, що День Землі – це, насамперед, день об’єднання людей для охорони природи, нагадування про те, що планета, яка дарувала нам життя, унікальна, велична, розмаїта, але водночас і ранима, тому потребує нашої турботи і захисту. Присутні з цікавістю переглянули мультимедійну презентацію та прослухали корисну інформацію про форми проведення Міжнародного дня Землі в різних країнах світу, екологічні проблеми рідного Закарпаття та причини їх виникнення. Також юннати дізналися про те, що кожен з них може зробити для покращення екологічної ситуації у світі, збереження довкілля, зокрема, конкретно навколо себе. Як же відзначати День Землі?
По-перше, необхідно очистити Землю від сміття, що накопичилось за довгу зиму. По-друге, можна посадити дерева, бо їх, на жаль, стає все менше і менше. Справа нескладна, але надзвичайно потрібна і корисна! По-третє, прибрати біля своєї річки. І головне – надалі не смітити. Адже відомо, що чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять!
Відчути себе маленькими господарями Землі і продемонструвати свої знання юннати мали можливість, взявши участь в екологічно-пізнавальному квесті. Команди продемонстрували знання, кмітливість, спостережливість, проходячи наступними зупинками: „Вгадай за описомˮ, „Кросвордˮ, „Розшифруй вислівˮ, „Весела дендрологіяˮ, „Екологічні вірші та гаслаˮ. Майбутнє, яким воно буде для нас, жителів планети Земля, і наших дітей? Ми повинні зрозуміти, що потрібно не володарювати над природою, а гармонійно співіснувати з нею, бути не царем природи, а її невід’ємною, еволюційно злагодженою, екологічною частинкою. Юннати усвідомили якою доречною є приказка вождя зниклого індіанського племені крі: „Тільки тоді, коли буде зрубане останнє дерево, отруєна остання річка і виловлена остання риба, біла людина зрозуміє, що гроші не можна їсти”. Є над чим задуматись.
За традицією, переможці природоохоронних змагань відзначені грамотами ЗОЕНЦ.
Ольга Величканич,
завідувач відділу біології та дослідно-експериментальної роботи ЗОЕНЦ